Saskie pachołki - projekt na 2018

Dyskusje o zachodnim stroju i uzbrojeniu.

Re: Saskie pachołki - projekt na 2018

Postprzez Gruzin » 11 sty 2017, o 14:30

Zajęcia do 18:15
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Velma » 11 sty 2017, o 14:40

Tożsamo. Jako jeden z motywatorów do działanie, chciałbym byc;)
"Zabierz wrogowi sztandar, a odbierzesz mu honor i dumę."
Velma
Dyskutant

Postprzez Liissu » 11 sty 2017, o 15:29

19:00 kończę pracę, więc na 19:15 bądź chwilę później mogę być np w Gospodzie.
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Stilgar » 12 sty 2017, o 13:03

A ja mam pytanie. To byl regiment juz o okreslonej barwie umundurowania, czy kto jak chcial?

Kto sie zna na ciuchach, aby miec odpowiednie wykroje na ten okres? To beda: niskie buty, ponczochy, pludry (czy takie szersze spodenki nie schodzaca pod kolanem), wams (jaki?), a co na Wams?
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Stilgar » 13 sty 2017, o 15:03

Chodzi mi o to, że np. u SNeyersa, kóry namalował bitwe pod Białą Górą, widac we fragmentach umundurowanie w miare jednolite kolorystycznie dla roznych oddziałó:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Stilgar » 13 sty 2017, o 15:05

A dokładniej to odzierz wierzchnia maja taka sama (kasaki, czy jak to zwać), bo pludry i wamsy pod spodem chyba rozne.

Byloby to seksi w naszym wypadku, bo kazdy szyje jaki chce kolor podstawowego ciucha (przyda mu sie na inne wyjazdy), a tylko potrzeba jednolitych kasaów :)

"Flags and uniforms

As stated, some Imperial units of the 30 Years' War had coats of a regimental colour; this might correspond with flag colours - in Wallenstein's army, Berchtold von Waldstein's Regiment had green flags, Max von Waldstein's yellow. Wallenstein's pages wore scarlet and light blue livery, so these colours might perhaps also appear on his lancer-bodyguard, and on his foot-lifeguard of 600, who had gold-laced clothing, silver-laced bandoliers, and silvered pike-points. The Croats were very fond of gold lace, jewellery, and bright colours, especially red, and like most Balkan irregulars wore striped waistsashes. They avoided green and blue for fear of confusion with the Turks, and wore black boots for the same reason. They carried large triangular flags with devices including Fortune and the Imperial Eagle. The Lansknechts, and some 17th Century Imperialists too, were given to standards with geometrical patterns - checks, diamonds etc - in bright colours. The Imperial Eagle could appear on both white and yellow backgrounds, and on a white standard of 1620 was seen crowned, depriving Frederick of Bohemia of his crown. On some, cavalry flags of 1631 it grasped the Pontifical Crown in its right talons, a sceptre in its left, with the motto 'Pro Ecclesia et Pro lmperio' (a heavy cavalry flag like this would be square, a light cavalry one usually with two rounded points). Other common devices on Imperial flags of this period were the monograms of the Emperors Ferdinand II and III, and the Virgin Mary. It would appear that the custom of having a white Colonel's flag in Austrian regiments dated from the 30 Years' War.
Note: the 'shoots' on the Cross of Burgundy were normally placed alternately, as shown on the Imperial flags accompanying this article, not directly opposite each other, as incorrectly shown on the drawings of Spanish flags earlier. "

Za; http://www.warfare.altervista.org/Renai ... ialist.htm
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Gruzin » 13 sty 2017, o 15:56

ja mam takie
pochodzą z tego ospreya :
Obrazek
Załączniki
Skan_20170113 (5).jpg
3
Skan_20170113 (4).jpg
2
Skan_20170113 (2).jpg
1
Ostatnio edytowano 13 sty 2017, o 17:04 przez Gruzin, łącznie edytowano 1 raz
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Gruzin » 13 sty 2017, o 16:04

Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Stilgar » 13 sty 2017, o 16:09

A to? Pobralbys skads?
Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Gruzin » 13 sty 2017, o 16:13

kupiłem to, dziś mi przyszło
te skany, które wrzuciłem są właśnie z tego
Gruzin
Gruziński Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Autorament Zachodni