Koszula

Dyskusje o zachodnim stroju i uzbrojeniu.

Koszula

Postprzez Stilgar » 9 mar 2017, o 11:33

Hejka, uszyłem se koszulę, to się pochwalę ;)

Opierał się na obrazach Sebastiana Vrancxa oraz zabytku lnianej koszuli z Rijksmuseum.

Informacje ogólne: koszula ma krój przyramkowy, składa się z kwadratów i prostokątów. Uszyta została z średnio grubego lnu, który jest trochę bardzo drapiący. Oryginał jest uszyty ciekawie, bo dzieli się na dwie części do pasa z lepszego lnu, a od pasa w dół z gorszego (widać szew który to łączy). Starałem się zrobić podobnie (chociaż mam len takiej samej gramatury, ale ciemniejszy dałem na dół). Po bokach rozcięcia. Rekawy prostokątne bez ściągaczy. Prosty kołnierz wysokości około 7 cm, zapinany na jedną haftkę, z belką na dole aby się nie rozpruł. Kawałki lnu obrębiłem za pomocą szwu rolled hem, a potem łączyłem wszystko na okrętkę (sic!), bo jak patrzyłem na powiększeniu to tak to zostąło skonstruowane w oryginale.

Miała być prosta żołnierska koszula i jest ;)

Niestety nie mam zdjęć z szycia, ale znalazłem super poradnik od Czechów aby uszyć koszulę (i to jeszcze ładniejszą): http://www.mortaigne.com/upload/clanky/ ... ng_1_0.pdf
Załączniki
17201217_1498131790226379_7081738989678799805_n.jpg
Koszula Stilgara
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Re: Koszula

Postprzez Pabloo » 9 mar 2017, o 18:54

Piękna, dodaje urody nawet Tobie.
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Powrót do Autorament Zachodni