Pludry

Dyskusje o zachodnim stroju i uzbrojeniu.

Pludry

Postprzez Stilgar » 21 mar 2017, o 11:58

Adam Krzepkowski wrzucił na stronę Rebel Regimentu wcale ciekawy poradnik odnośne szycia pludrów (pluder?). Pozwolę sobie Wam załączyć.

Ja już się tez za to wziąłem, trochę się tym posiłkując, a trochę innymi informacjami. Zobaczymy co z tego będzie, bo na dniach mam zamiar skończyć (muszę jeszcze zrobić guziki oraz doszyć pasek z haftkami).

Ale śmieszny ciuch, dupsko w nim takie wielkie niczym "yo momma as" huehuehue
Załączniki
pludry.jpg
Pludry Stilgara
ZRÓB SOBIE PLUDRY by Szlafrok.pdf
Instrukcja
(881.34 KiB) Pobrane 14 razy
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Re: Pludry

Postprzez trollu » 21 mar 2017, o 16:28

Bywały i dopasowane bardziej.
Ale zobaczysz moja dupe w nowych!
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 21 mar 2017, o 17:20

Oczywiście, bywały i bardziej obcisłe i bywały także dużo szersze.

Ogólnie to bardzo obszerny temat, więc trzeba trochę poszukać. Ja opieram się na obrazach Vrancxa, wykrojach, etc. i chciałem takie luźne z zakładkami (plus kieszenie). Tak trochę aby mieć cos w opozycji do ciasnych hajduckich :D
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Stilgar » 22 mar 2017, o 22:28

Zachodnie pludry ukończone :) wierch - wełna (tkanina wełniana, lekko folowana ręcznie przez mnie, barwiona sztucznie aby mieć ów piękny sraczkowaty kolor), podszewka len w naturalnej barwie. Wszystko szyte ręcznie. Rozporek na guziki oraz wiązanie sznurkiem. Brakuje tylko haftek, ale to dopiero jak będzie Wams.

Jestem bardzo zadowolony, spodnie mega wygodne, dupa w nich wielka jak "Yo momma ass", tak jak chciałem ;)

Cosik mi się zsunęły, ale są na wysokośći pępka więc ideolo

Przy szyciu opierałem się na wykorju z 1630 roku, obrazach Sebastiana Vrancxa i zachowanych zabytkach..
Załączniki
pludraken.jpg
Pludry i koszula.
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Pabloo » 22 mar 2017, o 22:38

Młody mąż, pewnie dlatego podwójne zabezpieczenie rozporka.

Guziki zapinasz, a sznurkiem? Przyduszasz?
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Stilgar » 22 mar 2017, o 22:39

Guziki do chowania i dostępu do "waryjota", a sznurek do trzymania brzucha coby nie uderzał :P
Stilgar
Chłopski Administrator

Powrót do Autorament Zachodni