Broń palna

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Broń palna

Postprzez Stilgar » 2 maja 2014, o 14:10

To się nazywa rzetelna odpowiedź :)

Powiem Wam szczerze, że mi szczególnie przypadł do gustu ten pierwszy arkebuz (za 1600 zł), który imituje kołowy a jest lontowy. Cena fajna, wygląd taki żołnierski iiiii...

Obrazek

Szczególnie, że zajebiście mega w pytkę przypomina te arkebuzy, które niosa chłopaki z Rolki Sztokholmskiej huehuehue

Mają nawet powiązane lonty przewieszone przez klatę (na skrzyzowaniu pasów jeden wiecheć oraz pod reka drugi):

Obrazek

Brzmi to bardzo :koszer:
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Bartec » 2 maja 2014, o 16:54

Mają nawet powiązane lonty przewieszone przez klatę (na skrzyzowaniu pasów jeden wiecheć oraz pod reka drugi):

Powiedziałbym raczej że jest to jakaś forma ozdoby, na żadnej innej ikonografii nie spotkałem lontów noszonych w takim pęczku.

A poza tym hajducy z pewnością niosą arkebuzy kołowe, nie imitacje(po co im lonty?). Szczęki kurka hajduka w drugim rzędzie są wyraźnie przystosowane do trzymania pirytu, całkowicie inne niż w zamku który imituje kołówkę(post Friderick'a). Tu zamek kombinowany kołowo-lontowy, doskonale widać szczęki do trzymania pirytu(po prawej) i smoka przystosowanego do lontu(lewa strona)

Obrazek
Bartec
Bywalec

Postprzez Stilgar » 2 maja 2014, o 17:03

Bartec, nie za bardzo chce mi się tutaj dyskutować, bo wątek jest głównie po to abyśmy wybrali broń palną, którą nam zaprezentował Frederick ;) ale tutaj masz na szlafrokach rozmowę na ten temat: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Ogólnie wyszło an to, że są to lonty, moze i zapasowe gdyby zamek zawiódł kołowy, ale fakt faktem - lonty. Zacytuję Rejfa: "według teoretyków wojskowych z XVII wieli strzelec miał mieć 15 sążni (27m) lontu. Chyba wystarczy by się w całości obwiązać "

Co do tego, zę to zamek kołowy na Rolce został przedstawiony - nie kłócę się :)

Tak czy siak, pierwsza opcja arkebuzu przypada mi do gustu. Panowie, kto jeszcze? Tutaj nie chodzi o kupno jutro, czy pojutrze, ale zdecydowanie się i odłożenie na nowy sezon więc z rok czasu :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Frederick » 2 maja 2014, o 19:17

Przeglądnąłem waszą dyskusję i szczerze mówiąc w tamtej dyskusji nie da się dojśc konkretnych wniosków. Bo jak dobrze zauważono jeżeli arkebuzom brakuje na Rolsce kabląków i spustów to mogło też brakowac innych rzeczy ... oprócz tego mocno zdeformowane są kształty niektórych arkebuzów. Nie da się powiedziec dokładnie czym są te *lonty* ... przy okazji badaliśmy z ojcem Milicje Krakowska z Rolki ... tam niektórzy mają rapiery, niektórzy szable ... niektórzy muszkiety z forkietami a niektórzy arkebuzy. I to przy strojach niemieckich. Jak widac nie wszystko było aż tak dobrze zorganizowane i uporzadkowane ... Wytłumaczenie może byc różne, byc może ci faceci dostali te kołówki tylko przed paradą ... bo ładne. Widac że wszystkie są ozdobne.
Obrazek
Frederick
Bywalec

Postprzez Liissu » 3 maja 2014, o 12:12

To teraz ja mam pytanko, ile byś sobie liczył za zrobienie i wprawienie samego zamka lontowego ze spustem do muszkietu?
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Bartec » 4 maja 2014, o 01:14

Stilgar, tak jak Friderick napisał na podstawie dyskusji ze szlafroków nie można jednoznacznie stwierdzić czym właściwie są te "sznureczki".

bo wątek jest głównie po to abyśmy wybrali broń palną

W takim razie już wam nie przeszkadzam, udanego wyboru ;)
Bartec
Bywalec

Postprzez Stilgar » 4 maja 2014, o 09:31

Hej, żeby nie było, że ja tu bronie wypowiadania się albo coś, nic z tych rzeczy! Tylko wiem, że potem się robią dyskusje na kilka stron i zagubimy głowny sens ;)

Jak coś to śmiało piszcie na szlafrokach, może warto temat odświeżyć? Chociaz argumenty Rejfra i Szwelika mnie przekonały oraz zdjęcia zachowanych pęków lontów.

Panowie, ktoś będzie zainteresowan arkebuzem? Czy zostane sam na polu bitwy?

Frederick, a jak ceny u Was z prochownicami? Bo je tez robicie?
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Gruzin » 4 maja 2014, o 10:21

Stilgar powiem ci tak
jak mnie będzie stać to się zainteresuję
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Tomasz » 5 maja 2014, o 12:03

Ja nieustająco jestem bardzo za :)
Tomasz
Pogromca Pludraków

Postprzez Frederick » 17 maja 2014, o 12:04

Witam.

Najpierw co do zamków ... w tym przypadku zamek to jest ok . 1/3 całej pracy czyli z 500 zł. , z zainstalowaniem może byc 600.

Co do prochownic to pytanie jaka ma to byc prochownca ? Bo głównie robilismy prochowniczki muszkieterskie tego typu

Obrazek

Takie są w cenie ok 300 zł. Coprawda teraz wzięlismy się za okragłe też ... ja wrzuce zdjęcia trochę póżniej. W każdym razie trzeba rozmawiac konkretnie ... jaka ma byc i jakiego rozmiaru. Nie orientuje się jakie stosowały hajducy ... czy stosowano jakieś ladownice ? Bo jak nie to prochownic ma byc 2. Mała i duża.
Obrazek
Frederick
Bywalec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego