Delia

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Delia

Postprzez Gruzin » 7 mar 2013, o 23:00

Gruzina obszywaja wszyscy ;p
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Rychu » 13 mar 2013, o 09:36

Jako iż zaczynam się szyć, mam do Was (głównie do Abrata) parę pytań :)
Abrat Ty masz już gotową tą delię? Jeśli tak to mógłbyś podesłać jakieś zdjęcia? Ile Cię to kosztowało? Czy Twoja żona mogłaby też dla mnie ewentualnie taką delię uszyć? Masz żupan, a jeśli tak to gdzie szyłeś? Ile to trwało?
Trollu, a ile pani Magda kasuje i ile trzeba czekać? Nie ukrywam, że chciałbym jakoś tak do początku maja się wyrobić przynajmniej z częścią stroju dlatego tak dużo pytań naraz :)
"Co to jest włócznia? Włócznia to broń wielmożów. Kij który ma biedaka na obu końcach."
Rychu
LARPowicz

Postprzez Gruzin » 13 mar 2013, o 11:55

Rychu zacznij od butów. Bo tego nikt ci nie pożyczy, bo ciężko z rozmiarami a najdroższe pieroństwo praktycznie jest
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Rychu » 13 mar 2013, o 12:11

Tak, wiem, rozmawiałem o tym wczoraj z Islamem i Linqiem :) Możliwe, że buty zrobi mi mój znajomy - ta sprawa idzie osobnym tokiem. A w międzyczasie chciałem, jeśli nie zamówić, to przynajmniej się zorientować ile funduszy będę potrzebował na resztę :)
"Co to jest włócznia? Włócznia to broń wielmożów. Kij który ma biedaka na obu końcach."
Rychu
LARPowicz

Postprzez Gruzin » 13 mar 2013, o 12:30

na materiał ci pójdzie dużo hajsy. Delię proponuję Ci zrobić wełnianą bo to full koszer wtedy jest :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez trollu » 13 mar 2013, o 12:56

Więc tak.
Delia:
- materiału jakieś 2,5 metra (acz nie znam Twoich gabarytów) - wełna w Milanexie przy Cracovii w porządnej jakości i ze śladowymi domieszkami będzie kosztować jakieś 40 zł mb
- żupan - wełna lekka, lub gruby len, ja mam z surówki bawełnianej ale to dla "bogatego dziesiętnika" - 2 metry Ci będą potrzebne - koszt lnu to 15-30 złotych w zależności od jakości.
- podszewka - 4,5 metra lnu po 15.
- spodnie - len lub wełna - 1,5 metra, dośpiewaj sobie cenę.
Razem to sam materiał (bez guzików i szamerunków o czym później) - jakieś 220-250 złotych.
Szycie: zapytam Magdę myślę, że za szycie w komplecie weźmie 300 złotych. Ale to potwierdzę.
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Rychu » 13 mar 2013, o 13:07

Dzięki wielkie :) Jak będziesz pytał to nie bierz pod uwagę spodni - już mam dogadane. I przy okazji możesz podpytać jaki byłby czas realizacji.
Rychu
LARPowicz

Postprzez Stilgar » 13 mar 2013, o 15:57

Szieeet, Rychu, ale Ty zajebisty jesteś i masz tempo - z kopyta idziesz, tak trzymać :D
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Rychu » 13 mar 2013, o 23:06

Póki fundusze jakieś są to działam :) Później podejrzewam coś w stylu "ja z synowcem na czele i jakoś to będzie :P
Rychu
LARPowicz

Postprzez Rychu » 18 mar 2013, o 08:32

I jak tam trollu, masz jakieś wieści od Magdy?
Rychu
LARPowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego