Szabla

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Szabla

Postprzez Velma » 20 sie 2015, o 19:14

Ja mogę to rozważyć :P
"Zabierz wrogowi sztandar, a odbierzesz mu honor i dumę."
Velma
Dyskutant

Postprzez Rychu » 21 sie 2015, o 09:11

Takoż i ja :)
"Co to jest włócznia? Włócznia to broń wielmożów. Kij który ma biedaka na obu końcach."
Rychu
LARPowicz

Postprzez Stilgar » 22 sie 2015, o 10:09

To tak:
- Stilgar
- Velma
- Rychu

Przy czym jak bym optował za zamawianiem szabli polsko-węgierskich, albo batorówek :)

czyli coś takiego (z lekką modyfikacą pochwy aby miała takie okienko na koncu):
Obrazek
Obrazek

Bo to jest historycznie ;) a na bitwach i tak pierzemy się lekko. Oczywiście do treningów to inna sprawa, jak ktoś chce i na reko i na treningi to trzeba coś innego kombinować (a najlepiej mieć dwie szable :P)

Kto jeszcze? Fafel, Keksu, Velma, Wincent, Furman? Im nas więcej tym większe mam pole do popisu przy targowaniu :P
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Michał » 22 sie 2015, o 11:02

Hmm, ja też jestem chętny, ale w zależności od kosztu. Po ile stoi taka batorówka z pochwą?
Michał
Stały Bywalec

Postprzez Rychu » 22 sie 2015, o 11:39

Generalnie szabla bardzo mi się podoba, ale niepokoi mnie to, że ręka nie jest chroniona. Ja wiem że w bitwie lekko i w ogóle buzi buzi ale jednak palce wolałbym mieć całe. Może węgierka po modyfikacji?

Obrazek

Michał na stronie mają cenę 600 zł za batorówkę i 550 zł za węgierkę, pochwa 150 zł.
"Co to jest włócznia? Włócznia to broń wielmożów. Kij który ma biedaka na obu końcach."
Rychu
LARPowicz

Postprzez Liissu » 22 sie 2015, o 11:56

Pamiętajcie, żeby bardzo dokładnie ich pilnować przy realizowaniu zamówienia i podać jak najdokładniejsze dane tego, co chcecie. Im częściej się im dupę zawracało, tym lepiej się spisywali :D
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Stilgar » 22 sie 2015, o 12:40

Zatem tak, szabla o której ja piszę to według mailowej wymiany około 550 złotych za krótki jelece (batorówka to już 600 zł) plus ok. 200 złotych pochwa (przez fakt okuć).

Szabla która przedstawia Rychu nie była moim obiektem zainteresowań, ale na stronie (figuruje jako szabla węgierka!) jej cena 550 złotych.

Prawdopodobnie, jeżeli nas się zbierze 5 osób lub więcej, to ja zamówię szablę tak jak pisałem i dam znać jak wykonanie. Wtedy zrobimy większe zamówienie i wytarguję jakąś zniżkę (na szable otwarte lub zaminęte dla tych, którzy chcą chronić paluszki) :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Dziadek » 22 sie 2015, o 21:10

Powiem Wam Panowie, że na Waszym miejscu brałbym batorówkę z długim jelcem albo krótkim. Prawda, że można po palcach dostać (bo ja dostałem) ale jednak nie widziałem na żadnym przedstawieniu piechoty węgierskiej lub polsko - węgierskiej innego typu szabli.
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez Gruzin » 22 sie 2015, o 21:49

Dopiszcie mnie wstepnie
Tylko ja prawdopodobnie wziąłbym tasak :D Ale to jeszcze się okarze
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Rychu » 10 wrz 2015, o 11:22

I jak tam? Ilu nas w sumie jest? Stilgar będziesz zamawiał jeśli się 5 nie uzbiera?
P.S. Coraz bardziej przekonuję się do batorówki :D
Rychu
LARPowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego