Sprzęty obozowe (namioty, siedziska, stoły, etc.)

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Sprzęty obozowe (namioty, siedziska, stoły, etc.)

Postprzez Stilgar » 21 kwi 2013, o 13:49

Cześć!

Temat będzie dotyczył wszystkich sprzętów związanych z ogólnie pojętym sprzętem obozowym, czyli namiotami, krzesłami, ławami, wszelkiej maści garnkami oraz rusztami. Zakładam go, bo szczerze pisząc sam do końca nie pamiętam jakie rzeczy posiadamy, może warto wypisać.

Namioty:
- hetman - sprawny, ale chyba potrzeba do niego zaąłtwić dwa badyle aby nie opierac berdyszami?
- stożek - roztargany? Bo jeżeli tak, to warto by go zszyć przed wyjazdem na namiot, a tak się składam że chyba mam odpowiedni kawałek lnu oraz człowieka ku temu, tj. Franka
- sakson - sprawny
- inne?

Ławy i krzesła:
- 1 x stół - wszystko w nim gites?
- 1 x krzesełko made by Stilgar - ono chyba miało cos złamanego?
- 3 x krzesełko by Stilgar - znajduje się w Barcicach i trzeba jakoś je przetransportować oraz zrobić lniane siedziska :)

Kuchnia:
- ruszt
- garnek?

Czy ilość śledzi jaką posiadamy jest odpowiednia?
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Re: Sprzęty obozowe (namioty, siedziska, stoły, etc.)

Postprzez Linq » 21 kwi 2013, o 19:49

Jeśli chodzi o namioty to z tego co pamiętam to ten roztargany to sakson a nie stożek, chyba że mamy dwa roztargane namioty.
W łikend majowy prawdopodobnie wpadnę do piwnicznej i wracając mógłbym zabrać również krzesła od Twoich rodziców.
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez Stilgar » 22 kwi 2013, o 09:16

Właśnie nie wiem, który jest roztargany i dlatego pisałem z pytajnikiem. Pewnie jest u Gruzina, więc on napisze nam, o który chodzi. :)

Ja na początku maja też będę odrabiał pańszczyznę w domu więc super, zdzwonimy się i Ci przekażę krzesełka. I może jak przyjadę do Krakowa to kupimy len aby obszyć, tak aby na najbliższy wyjazd były gotowe do siedzenia. Dzięki wielkie za pomoc, bo mi już Pan Ojciec zaczynał gderać ;)

Ktoś wie coś o innych sprzętach?
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Pabloo » 22 kwi 2013, o 12:31

Mamy jeszcze bliźniaczy stół - zapakowany w karton leży u mnie
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Stilgar » 23 kwi 2013, o 09:33

O, super Pabloo, dzięki za info! Cholera, na serio trzeba będzie się do Was kiedyś przejechać i zabrać osprzęt, bo macie złotą cierpliwość, że chce Wam się tym zagracać u siebie :)

Pabloo jest :koszer: Samarytanin!
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Pabloo » 23 kwi 2013, o 10:48

Aj waj!

Hmm tak mi przyszło do głowy - czy Koszer Samarytanin jako że taki jakby anty-żyd (i mean w Biblii) to je tylko wieprzowinę?
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Gruzin » 23 kwi 2013, o 11:00

ja mam jakiś kociołek w mieszkaniu

jeśli chodzi o namioty :
saxon jest rozerwany i pasowałoby wymyślić jak by rozwiązać sprawę rozbijania go. Zawsze gdy to robimy coś jest nie tak.
Dobrze by było przetrenować to w Wiśniczu, ale pewnie nie uda się go zszyć do tego czasu

Stożki x2 Oba są sprawne, do jednego tylko brakuje kijka o długości 1,50 cm i średnicy (tak zwanym Fi ;p) 3

Stół mam stół ale jest niekompletny, gdyż nie ma do niego tych blokad, które się wkładało z boku, żeby się nie chwiał. Nie dostałem ich w zestawie ze stołem, więc to nie ja zgubiłem

śledzie nie jestem w stanie teraz policzyć śledzi, ale wydaje mi sięże przynajmniej na 2 namioty wystarczy

Czy potrzebujemy ruszt na wiśnicz ? Jeżeli tak to muszę go odzyskać z mielca w trybie natychmiastowym :D

Mam jeszcze drzewce do włóczni i dwa berdysze. Chyba wszystko, musiałbym poszperać w piwnicy
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Stilgar » 2 maja 2013, o 16:57

Słuchaj Gruzin, to ja się jakoś na dniach odezwę ku Tobie, albo jak wrócę do Krakowa,to zrobimy spis sprzętów obozowych. Potem w domu zrobię dokument w Google i tutaj do tematu wrzucę aby każdy wiedział co mamy i w jakim stanie :)
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Gruzin » 2 maja 2013, o 17:18

po 15 maja mam czas. Ale jade wtedy do domu na tydzień wiec najwcześniej 21 maja mogę
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Stilgar » 4 maja 2013, o 18:18

Dziś zjawił się Linqu i zabrał krzesełka, więc super! Jak będzie dłuższa chwila wolna to dorobimy siedziska (może na Zamość zdązymy, ale najpewniej na Borowiec) :)
Stilgar
Chłopski Administrator

Następna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego