Sprzęty obozowe (namioty, siedziska, stoły, etc.)

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Sprzęty obozowe (namioty, siedziska, stoły, etc.)

Postprzez trollu » 5 sie 2014, o 08:51

Chcesz namiary na dobre materiały namiotowe (i sprawdzone?) - Jaki materiał wybierasz? Koszer len czy wygodną niesprawdzalną negatywnie- historycznie bawełnę? :)
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 5 sie 2014, o 09:07

Koszer len o gramaturze około ok 600 g/m, byłbym zainteresowany :) ale też w sumie ciekawi mnie bawełna, bo jak jest dużo tańsza i równie gruba, to kto wie... :P
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez trollu » 5 sie 2014, o 09:25

Stodoła jest z impregnowanej bawełny - schnie w ciagu doby a nie tygodnia, jest o prawie połowę lżejsza, a za to jest niezniszczalna deszczowo. Zapytać Rokitę skąd brał i jaka jest nazwa?
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 5 sie 2014, o 09:32

Własnie mnie fascynuje, że len, który jest najgorszym materiałem jeżeli chodzi o deszcz był tak powszechnie używany. Ja juz bym wolał - tak serio piszać - miec wełniany namiot skoro wełna tak szybko schnie i chroni xD

Możesz popytać, będę wdzięczny za info (cena, gramatura, kolor - wolalbym szary...) :) ale o len, jak sie da, to tez spytaj. Z góry dzięki :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Liissu » 5 sie 2014, o 10:39

My kupowaliśmy surówkę bawełnianą. Spisuje się świetnie (wielokrotnie sprawdzona przez Kasię i Szymona, bo ja jeszcze nie miałem okazji), a kosztuje jeśli mnie pamięć nie myli 18 zł za mb. Jest do kupienia w Krakowie, w Milanexie (przy stadionie Cracovii). Więc na taki mały namiocik, to nie będzie wielka suma :)

Zastanawiam się, czy nie zamówić u tego gościa od czekanów reko śledzi, może warto by było zrobić dodatkowe zamówienie na ten cel, a wcześniej zrzutę?
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Stilgar » 5 sie 2014, o 10:55

Dobry pomysł, Lisku, a więcej - bardzo dobry. Dopytam się go o koszty takich. :)

musze się też dowiedzieć o ceny latarenek drewnianych (polecacie jakieś, które od razu sie nie spala/zniszcza?), garnka małego/patelni etc.
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Liissu » 6 sie 2014, o 09:39

Jak będzie ruch w narodzie nakierowany na te latarenki, to mogę się wziąć za produkcję. Drewnianych, z windą na świeczkę i z pergaminowymi ściankami. Kształt pewnie na początek prostopadłościanu.
Ile byś ich chciał? Jak pojadę do domu, to postaram się zrobić jakieś 4-5 sztuk. Na pewno będzie to kosztowało materiał i jakąś drobną robociznę dla Was. Nie wiem ile mi z tym będzie schodzić, ale może nawet w okolicach 80 zł by się udało zamknąć za sztukę. Z tego co widziałem, to cenowo one chodzą od 150 do nawet 250, choć ta druga cena jest mocno naciągana moim zdaniem :)
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Stilgar » 6 sie 2014, o 09:47

Hej, do stówki max to bym się jeszcze z chęcią przekonał :) tylko boje się, bo juz kilka razy widziałem jak sie te pergaminowe przepalaja :/ ale tez musialbym wczesniej zobaczyc jak to wyglada spod Twej reki, bo mimo, ze wiem zes zdolnyc chłopak, to jednak wolę mieć jakiś pogląd.

A bywały takie ze szkłem? Tak szczerze Lissu, bo wiecej miałeś styczności, które byś polecał? Warto?
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Liissu » 6 sie 2014, o 11:19

Jak dla mnie pergaminowa, dobrze zrobiona nie powinna przy normalnym użytkowaniu sprawiać zagrożenia (np jak się jej nie jest w stanie kontrolować, np w czasie snu, to się ją gasi :)). Zawsze można jeszcze zainwestować w pręt do powieszenia lampionu, żeby można było mieć latarnię czy to w namiocie, czy poza,na pewnej wysokości. Jakoś nie jestem do szklanych przekonany, nie wiem jak z ich historycznością, ale łatwiej taką unicestwić. Takie pergaminowe, zrobione na solidnym stelażu, są dość wytrzymałe.
Na pewno odradzam natomiast używanie materiałowych latarenek, np lnianych.

Z tego co się rozeznawałem, to te 80 zł to byłoby w większej części za (około połowa, do 50 zł) materiał. Więc robocizny było na jakieś 40 zł od sztuki, a nie wiem jak czasowo to wyjdzie ;)

Jak nie będzie chętnych, to zrobię tylko dla siebie, i na kolejnej imprezie sobie zobaczycie sobie i wymacacie ;)
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Stilgar » 7 sie 2014, o 13:28

Zrób sobie do Pól Chwały :P

Marku, czy masz juz jakieś info odnośnie materiałów? Jadę do domu na 2 tygodnie to sobie może już kijaszki do namiotu zrobię :D
Stilgar
Chłopski Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego