Sprzęty obozowe (namioty, siedziska, stoły, etc.)

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Sprzęty obozowe (namioty, siedziska, stoły, etc.)

Postprzez Liissu » 16 sie 2014, o 11:42

Miśki, będę zamawiał śledzie, 6 zł sztuka, 33cm długości. Robimy zrzutę na doposażenie naszych namiotów w sensowne śledzie? Zniżki nie dostaniemy poniżej 200 sztuk, ale cena jest niezła a wyrób solidny, zdjęcie poniżej:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Myślę, że ze 30-50 nowych śledzi by się nam przydało, my z Monią bierzemy około 16-20 sztuk dla siebie.

Jak się zdecydujemy, to mogę zebrać kaskę na swoje konto i zająć się kupnem i odebraniem paki.

Wypowiedzcie się proszę sprawnie.
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Stilgar » 16 sie 2014, o 11:53

Dobra mysl bo chyba mamy braki, moze i sam byc dla siebie kupil jakies 16 sztuk, ale cholera do kiedy wplaty etc.?
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Liissu » 16 sie 2014, o 12:11

Jak podejmiemy decyzje, to jak najszybciej. Bo chciałbym żeby paczka do mnie wyszła w przyszły tygodniu.
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Pabloo » 17 sie 2014, o 09:36

Ale momencik, czy my mamy jakieś źródła na stosowanie skręconego pręta 4mm jako śledzi?

Bo jak nie to wolę wbijać kołki niż taki wyrób za 6 zeta każdy :/
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Liissu » 17 sie 2014, o 09:58

Rzemieślnik ten sprzedaję te śledzie w dużych ilościach rekonstruktorom z różnych epok, więc prawdopodobnie są w porządku, dodatkowo jak sam podaje, są one oparte na źródłach, ale dość luźno. Dowiem się jeszcze dokładniej na jakich źródłach się wzorował.

Jak dla mnie, w wypadku śledzi nie ma za bardzo problemu historyczności w tym wypadku. Są wykonane metodami naturalnymi dla epoki, a więc kucie i skręcanie, co zapewne umożliwia kółko na czubku śledzia.

Tak czy siak, ja będę te zamawiał, jak ktoś jest jeszcze chętny, to zapraszam do wspólnego zamówienia, bo chyba nie uda nam się podjąć decyzji o zakupie i zebraniu kasy w terminie mnie interesującym :)
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Pabloo » 17 sie 2014, o 10:21

One nie są kute tylko skręcane na gorąco. Jak byłem u kowala, który robił mój grot to widziałem jak jego pracownik osiągał ten efekt - rozgrzewał szpej kupiony w hurtowni budowlanej i skręcał po czym spawał do stelaża i tak robił "kute" ogrodzenie. Jeden element to 20s a szpej kosztuje pewnie z 50gr.

Jeśli chodzi o moją opinię to wolałbym kupić na składzie budowlanym 5m tego pręta, pociąć i pozaginać bo efekt "skręcenia" w ogóle mi się nigdy nie podobał a odkąd widziałem jak się go robi to aż mam ciarki jak to widzę :P
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Liissu » 17 sie 2014, o 11:39

Wydaje mi się, że bazując na tym że ktoś coś robił w taki, a nie inny sposób i przyjmując to za normę wśród rzemieślników nie jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie że był to inny element. Pamiętaj że ogrodzenie kute nie ma przeznaczenia szpeju do reko, więc nie porównanie jest skądinąd dziwne :) Te śledzie musiałbym mieć w ręce żeby stwierdzić czy są kute czy nie. Są to śledzie angielskie, z XVw. Jak dla mnie w porządku, bo takie rzeczy jak śledzie, raczej za modą nie podążały, chyba że w książęcych namiotach. Chociaż i w tym wypadku bym się nie zdziwił gdyby były to najzwyklejsze śledzie :)
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Liissu » 8 wrz 2014, o 14:58

Śledziki przetestowane na ostatniej imprezie we Włoszech. Polecam gorąco, bo spisały się wzorowo.
Liissu
Nasz Pludrak

Poprzednia strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego