Buty

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Buty

Postprzez Legalus » 14 maja 2015, o 23:02

Ja chciałem tylko sprostować - moje robił Stanios i zrobił naprawdę spoko.
Legalus
Szalony Furman

Postprzez Łukasz » 11 paź 2015, o 12:40

Zamawiam sobie trzewiki i zastanawiam się nad podeszwami: kute czy przyszywane pasowo. Co radzicie?
Łukasz
Stały Bywalec

Postprzez Stilgar » 11 paź 2015, o 12:49

A u kogo, tak z ciekawości, i jak mniej-więcej będą wyglądały? :)

Powiem Ci szczerze, że nie badałem i nie przyglądałem się takim butom i nie mam pewności jak była robiona podeszwa. Duża różnica w cenie?
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Łukasz » 11 paź 2015, o 14:36

Będą wyglądały jak odpowiednie obuwie dla żołnierza piechoty polsko-węgierskiej ;)

Wysokie na nieco ponad kostkę ze sznurowaniem z boku. Ja jestem zdecydowany na U szewca - na pewno ta oferta jest wam znana. Różnica jest spora - 300 stówy, czyli prawie tyle co buty u innych producentów. Co do podeszwy to nie wiem która opcja wpływa lepiej na trwałość i wytrzymałość takiego obuwia, no i która jest bardziej historyczna.
Jedyna rzecz co mnie martwi w przypadku zamawiania butów to przymiar na odległość mam schize, że coś źle zmierzę i buty będą nie pasowały :?
Łukasz
Stały Bywalec

Postprzez Stilgar » 11 paź 2015, o 15:37

Wiesz co, jak jest szycie pasowe, to na pewno jest dużo bardziej wytrzymałe i pozwala wymianiac zdarta podeszwę na nową ;) przynajmniej tak jest we współczesnych butach. Kwestia czy CI się to opłaca, jak masz kasę to szalej ;) jak nie to pomysl jak czesto bedziesz ich uzywal.

A ogólnie wybór bardzo dobry, z tego co wiem to koleś zna sie mega na robocie i szyje nawet buty ortopedyczne.

Co do szycia na odległość pamiętaj że zawsze lepiej podać więcej niż mniej. I tak mozna napchać słomy, ugnieśc, potem onuce i pasuje jak ulał ;)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Łukasz » 11 paź 2015, o 17:28

Jak często się używa - jak często się jedzie gdzieś na imprezę czy jakiś obóz to wy wiecie lepiej :-)
Łukasz
Stały Bywalec

Postprzez Dziadek » 14 paź 2015, o 20:18

Jak będziesz robił wymiar stopy dla szewca to nie stój wyprostowany "na baczność" tylko tak sobie (nie wiem czy dobrze obrazowo napiszę) stań na ugiętych trochę nogach i wtedy zrób obrys. Szewc u którego ja szyłem buty w ten sposób zdejmował ze mnie miarę, buty na pewno nie wyjdą ciasne.

Od tego rzemieślnika u którego kupujesz nikt nie wychodzi niezadowolony, wiele osób mówi że to najlepsze buty w kraju.
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez Łukasz » 14 paź 2015, o 21:33

Dziadek napisał(a):Jak będziesz robił wymiar stopy dla szewca to nie stój wyprostowany "na baczność" tylko tak sobie (nie wiem czy dobrze obrazowo napiszę) stań na ugiętych trochę nogach i wtedy zrób obrys.

o czymś takim to nie miałem pojęcia ! Dzięki i tak jeszcze wcześniej, przed wysłaniem tej "ankiety" i obrysu zadzwonię do niego i wypytam.
Łukasz
Stały Bywalec

Postprzez Dziadek » 15 paź 2015, o 20:18

Nie ma problemu! A co do tego:
Łukasz napisał(a):Jak często się używa - jak często się jedzie gdzieś na imprezę czy jakiś obóz to wy wiecie lepiej :-)

Wszystko od Ciebie zależy, tak jak rozmawialiśmy. Chcesz to pojeździsz na 12 imprez w roku, nie chcesz, to na jedną albo dwie, ja będę się starał na 3 być w 2016 :P
Dziadek
Sądecki Warchoł

Poprzednia strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego