Buty

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Buty

Postprzez trollu » 7 wrz 2012, o 09:51

Ostatnio sporo się mówi o zakupach dla nowych członków broni i innych cymesów, a tu najważniejszą rzeczą od którego trzeba zacząć to buty.
W Krakowie mamy aż 3 wytwórców obuwia historycznego i warto z tego skorzystać.
Jest Sławek Rokita, jest Stanios i Boran.
Idealnym dla nas wzorem buta powinny być trzewiki za kostkę rozcianane i sznurowane z boku, na małym obcasie. Kolor - optymalny - czarny lub żółty, lub w naturalnym kolorze skóry. Czerwony zarezerwowany dla kadry dowódczej i to raczej bogatszej.
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Re: Buty

Postprzez Stilgar » 7 wrz 2012, o 10:32

To fakt, buty to w sumie jedna z najwazniejszyxh rzeczy w rekonstrukcji, bo o ile sprzet i stroj mozna od biedy pozyczyc to z butami nie jest tak latwo. I dobrze jest sie wysilic na jakiea solidne.

Z wymienionych Panow mialem moznosc noszenia butow Borana i jestem zachwycony, po prawdzie ostatnio mi zglodnialy i podeszwa otwiera paszcze, ale to maly problem :)

Niestety ceny obuwia sa bardzo wysokie... Przypomni ktos ile kosztowaly boranowki? A wiesz moze Marku ile kosztuja takie rociarskie u Slawka Rokity? Albo tego drugiego?
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez trollu » 7 wrz 2012, o 11:20

U Sławka jakieś 400 złotych, jestem gotów spróbować coś stargować, bo chcę dla siebie też.
Stanios ma podobne ceny, Boran jest tańszy, ale on chyba takich butów nie robi o jakie mi chodzi.
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 7 wrz 2012, o 11:34

Boran robi inne, takie jak my mamu z wiazaniem z przodu ;) mozliwe, ze taniej ale chyba niewiele.

Mnie jak narazie nie stac ale zastanowie sie nad kupnem, bo chcialbym miec caly wlasny stroj, a wtedy juz full wypas. Bo teraz mam zacny ale stowarzyszeniowy to jak wyjade we swiat to go zostawie tutaj dla nowych rekrutow ;)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Linq » 7 wrz 2012, o 14:12

Boran zrobi takie jaki mu się przyniesie wzór. Właściwie to ja nie do końca jestem pewny czy takie z wiązaniem z boku to jedyny słuszny wzór. Nigdy nie widziałem znalezisk butów wiązanych z boku za to przodu wielokrotnie, nawet sam kilka wyjąłem z ziemi :)
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez trollu » 7 wrz 2012, o 14:26

Przyznam że tego tematu nie badałem, opieram się na ustaleniach chłopaków z Roty którzy analizowali sprawę.
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 7 wrz 2012, o 14:35

Jeżeli chodzi o Rotę to pod TYM adresem mają wypisane typy obuwia, które stosują i już sam nie wiem co myśleć... Ale co archeolog znalazł i widział to już chyba bardziej sięgnąć źródła się nie da. :P
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Linq » 7 wrz 2012, o 14:45

Jedyne buty na których wyraźnie widać wiązanie z boku to te królewicza Władysława. Nie jestem do końca przekonany czy prostak z roty pieszej chodził w takich samych ;P
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez trollu » 7 wrz 2012, o 14:47

Znalazłem książke o obuwnictwie i tam się dużo o tym pisze, potem spróbuję jakieś wnioski przedstawić.
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Gruzin » 7 wrz 2012, o 17:57

Trol dobrze kombinuje. Dobrze by było zanim zaczniemy zamawiać szablice dardy i inne szrapnele najpierw sprawić żeby wszyscy mieli rociarskie butki. Nawet ja się do zamówienia dołączę bo moje kozaki to nie do tego stroju ;p
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Następna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego