Buty

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Buty

Postprzez Stilgar » 14 lut 2013, o 20:23

Co do butków, to mamy książeczkę: Anna Drążkowska "Historia obuwia na ziemiach polskich od IX do końca XVIII wieku", która zawiera wiele mądrych tekstów, wykrojów oraz przedstawień obuwia. Warto przejrzeć i obecnie przegląda ją nasz skaner (ale cicho-sza!)

W skrócie, butki, które mamy od Borana są wielce :koszer: i w ogóle jeżeli chodzi o piechotę to było tego pierdyliard rodzajów i ciężko trafić na złe obówie :P
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Keks » 16 cze 2013, o 22:09

Zamierzam zamówić sobie buty tylko problem w tym, że nie wiem u kogo i jaki tak dokładniej ma być ich wzór.
Keks
Rociarski Junior

Postprzez Stilgar » 18 cze 2013, o 12:02

Możesz zamówić u:

Borana
U Szewca
Sławka Rokity
Karola Staniosa

:)

Wydatek to około 500 złotych, buty niskie, rociarskie, dla piechoty polskiej (na pewno beda wiedzili o co chodzi)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Gruzin » 18 cze 2013, o 16:41

My zamawialiśmy u Sławka Rokity, jakbyś chciał takei same jak my ;p
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Dziadek » 18 cze 2013, o 21:42

Stilgar napisał(a):Wydatek to około 500 złotych, buty niskie, rociarskie, dla piechoty polskiej (na pewno beda wiedzili o co chodzi)

Taki wydatek to u Sławka Rokity, u szewca plus jakieś 2 stówki, Stanios i Boran nie wiem jakie mają ceny. Mówię tu oczywiście o trzewikach rociarskich takich jakie miałem na Zamościu ja i Gruzin oraz jakie kiedyś miał Furman zanim zgubił :P Przeczytaj dokładnie forum to znajdziesz kontakt do Sławka.

Masz jeszcze alternatywę która wisi w temacie dotyczącym naszego obszywania się.

Gruzin napisał(a):Buty:
Niskie, które są typowe dla piechoty polskiej, najczęściej wysokie noszą oficerowie.
Barwa: żółte, czerwone, czarne, brązowe.
Rodzaj: wszelkiej maści ciżmy, trzewiki i wsuwane.

Wsuwane buty nie wiem ile będą kosztować ale na pewno nie 500 zł tylko znacznie mniej a o chęci ich zrobienia mówili mi kiedyś Boguś i Adam. Takie buty mieli Rosjanie na Węgrzech i wyglądało to super, tylko onuce są wręcz niezbędne przy ich noszeniu, a i jakieś owijki pewnie też.
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez semen » 20 cze 2013, o 11:16

Z tego co wiem to Boran na razie nie przyjmuje zamówień.
semen
Początkujący

Postprzez Stilgar » 20 cze 2013, o 13:55

Ciekawym co się stało, Linq go znał dość dobrze, bo wszak archeolodzy to jedna mafia :P

Może Keksu powiedz ile możesz na buty wydac, a my w oparciu o to Ci doradzimy :)
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Keks » 20 cze 2013, o 15:37

Sądzę, że wydam te 500 zł i zamówię u Sławka Rokity.
Keks
Rociarski Junior

Postprzez Stilgar » 20 cze 2013, o 15:43

Jestem z Ciebie dumny i reszta oddziału także! Weź poprawkę na to, że jesteś młody i jeszcze będziesz rósł więc albo czeka Ciebie wymiana obuwia (sprzedaż tych i kupno nowych za kilka lat) albo musisz pogłówkować nad rozmiarem. To Ci pewnie Sławek Rokita doradzi :)
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez trollu » 20 cze 2013, o 18:20

I oczywiście powołaj się na mnie.
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego