Magierki własnoręcznie

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Magierki własnoręcznie

Postprzez Pabloo » 6 cze 2013, o 11:56

Hejha!

Ostatnio napatrzyłem się na magierkę Dziadka i też bym taką chciał.

Obadałem temat i okazuje się, że mamy pod ręką wszystkie potrzebne rzeczy (mydło, woda, folia...) i ewentualnych ekspertów - mam znajomą, która robiła takie warsztaty.

Jedno czego nie mamy to wełna (czesanka wełniana).

Filcowanie jest proste i sam chciałbym to sobie zafundować (może jakieś wspólne warsztaty w Myślenicach?)

I teraz pytanie do Was wszystkich ale chyba szczególnie do Stilgara ze względu na pochodzenie (góry, nie piekło):

Czy ktoś z Was ma dostęp do hodowców owiec? Bo na alledrogo ceny są podupcone (2-3/10g; my potrzebujemy ok. 700g na czapkę)

Słowem - kto może załatwić czesankę w rozsądnej cenie (tj. ok 20zł za kg?)
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Re: Magierki własnoręcznie

Postprzez Stilgar » 6 cze 2013, o 12:28

Hej, bardziej musiałbyś popytać wśród ludzi z okolic Nowego Targu bądź Zakopca. U nas mało ludzi hoduje tak duże ilości owiec aby było z tego dużo wełny (wypada mieć naprawdę stado). Mój wujek hoduje owce, mogę spytać, ale nie sądzę by odkładał wełnę. No i do tego będziesz musiał sobie ją pofarbować. Myślę, że jednak opcja zamawiania z alledrogo nie jest aż tak fatalna.
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Pabloo » 6 cze 2013, o 13:16

Możesz zadzwonić do wujka? Będę wdzięczny :)
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Stilgar » 6 cze 2013, o 13:39

Nie mam do niego numeru, ale jak wrócę z pracy to zadzwonię do domu i poproszę tatę, bo to jego kuzyn :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Abrat » 6 cze 2013, o 21:53

Mając już czesankę to nie jest żadny problem zrobić filc, za to mając świeże runo po postrzyżynach to fajnie. Takie piekniutkie, tłusciutkie,
Abrat
Łucznik Zawołany

Powrót do Piechota Lubomirskiego