Sienniki

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Sienniki

Postprzez Stilgar » 7 cze 2014, o 14:39

Heja, po ostatnim Zamościu stwierdzam, że rzeczywiście brakuje nam sienników, a są one nad wyraz przydatne. Raz, że organizatorom na nich zależy i będa coraz bardziej tego wymagać. Dwa - pozwalają one na szybki transport słomy, wygodne spanie i szybkie ogarnięcie obozu. Wystarczy złożyć namiot i pójśc wytrzepać siennik, chwila roboty i bez zabawy z grabiami.

Ja dziś uszyłem swój pierwszy siennik a trwało to mnie niż godzinę... Zużyłem na to dwa lniane worki wojskowe (tylko dwa!), dzięki czemu otrzymałem siennik szeroki na około 60-65 cm, a długi prawie na 190 czy więcej ;) Także Panowie, polecam i zachęcam.

Podaje Wam gotowe rozwiązanie.

Zgadujecie się z Gruzinem na zakup worków lnianych stąd lub po prostu stąd.

Wpłacacie mu te 20 złotych maks za dwa worki plus dodatek do przesyłki kurierskiej. Za trzy dni chłopa przywozi worki, wy odbieracie, pijecie bronka u Gruzina i nawte u niego uszyjecie to w godzinę. I macie sienniki. Mój wygląda tak jak na zalaczniku przed i po zlozeniu. Jak ktoś chce szerszy to mzoe kombinować z większą ilości i pruciem.

Jak ktoś jest mega leniwy, to po porstu zszywa dwa worki otrowami do siebie i zostawia polowe na to by slome wepchnac. :P
Załączniki
20140607_142325.jpg
Siennik złożony
20140607_141546.jpg
Siennik rozlozony
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Powrót do Piechota Lubomirskiego