Magierki

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Magierki

Postprzez Islam » 21 gru 2012, o 10:50

Jednak Adam :)

No ale koleś od Trolla się od dawna nie odzywa - jeśli możesz Marku, przypomnij mu o nas...
Islam
Zielony Prezes

Postprzez Abrat » 21 gru 2012, o 13:37

ja magierek w życiu nie szyłem, choć dla siebie na pewno zrobię sam. Nie będziemy wyglądać jak z jednego sierocińca.
A
Abrat
Łucznik Zawołany

Postprzez Stilgar » 21 gru 2012, o 14:12

Ja też nie szyłem i prędzej diabła zjem niż uszyję, bo koślawe ręce do tego mam, a trafia mnie przy tym piorun jasny, że głowa mała :) A w ciemno brać nie chcę... Adamie, a dałbyś radę stworzyć jakiś prototyp? Bo gość też obiecał zrobic wcześniej byśmy zobaczyli czy warto :P
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Dziadek » 21 gru 2012, o 16:17

A magierka musi być niska, czy może być wysoka jak jedna z tych na załączonym obrazku?

Obrazek
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez trollu » 21 gru 2012, o 16:50

Te wysokie są fajne ale chyba bardzo charaterysytczne dla węgierskiej piechoty z siedmiogrodu i to mi się kojarzy z początek XVIII wieku, spróbuj coś poszukać na obrazach, i wtedy szyj.
I tak Adam :). Pomyliło mi się już wszystko. :)
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Abrat » 21 gru 2012, o 21:33

Hmm
Te magierki na zdjęciach w to w ogóle nie są szyte, jak widzę, tylko formowane jak kapelusze.
Stilgar nie trzeba szyć, masz sznasę :)
Ostatnio edytowano 21 gru 2012, o 21:34 przez Abrat, łącznie edytowano 1 raz
Abrat
Łucznik Zawołany

Postprzez Adam » 21 gru 2012, o 21:33

Już jeden prototyp uszyłem, ale ze słabego filcu. Efekt można zobaczyć na zdjęciach z Borowca. W sumie jej zdjęcie też moge zrobić (zrobię i pokażę w chwili czasu), ostrzegam jest straszna przez tragiczną jakość filcu. Ile bym liczył? Jak kupicie filc na masę i mi dostarczycie to ze 30 od sztuki. Oczywiście każdy dałby mi miarę zdjęta i jaką tą magierkę chce. Wysoką, czy niską, czy duże czy małe "skrzydełka", czy trzy czy cztery. Wszystko do dogadania
Adam
Człowiek Pomoc

Postprzez Stilgar » 21 gru 2012, o 21:48

A idźże w diabły, Adamie, z tymi swoimi umiejętnościami i samoróbstwem. Że też matka ziemia takich ludzi nosi co jeno rzemieślnikom robotę odbierają. Sromota, tfu! A co Ty myślisz? Że Ci całe życie zazdrościł będę? A nie będę, franco jedna, choćbym się miał zatknąć i gębę zawrzeć, co u mnie rzecz niezwykła.

Tak Adamie, przekonałeś mnie po spojrzeniu na zdjęcia z Borowca i innych imprez, ale filc to rzeczywiście trzeba sztywniejszy :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Adam » 21 gru 2012, o 21:52

Filc po uszyciu można jeszcze usztywnić krochmalem lub szelakiem. A z tą moją tego nie zrobiłem.
Adam
Człowiek Pomoc

Postprzez Stilgar » 21 gru 2012, o 22:18

Słuchajcie, tak się zabawnie składa, że istnieje firma SURTEX, która ma siedzibę w Łodzi i sprzedaje filc wełniany kolorowy grubości 3 mm. I tak dalej idąc tym zabawnym tokiem ja często do Łodzi jeżdżę zatem mógłbym podejść albo nawet podejść i zakupić materiał, a co więcej - uwaga - przywieźć do Krakowa. Jeszcze im maila śmigne z zapytaniem o cenę. Kto byłby za? No i ile, drogi Adamie, materiału trzeba na taką magierkę?
Stilgar
Chłopski Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego