Magierki

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Magierki

Postprzez Adam » 21 gru 2012, o 23:22

0,13 m^2 :P
A tak serio prostokąt o wymiarze (obwód łba x [chciana wysokość czapki+ chciana wysokość skrzydełek+2 cm) i kwadrat o boku (obwód łba/ 6)
czyli średnia: prostokąt 60x20 i kwadrat 10x10.
Adam
Człowiek Pomoc

Postprzez Stilgar » 11 lut 2013, o 18:36

Mam magierkę z ręcznie filcowanej wełny i ręcznie... nie szytą, ale uformowaną! Jestem szczęśliwy, jest taka... chłopska i prosta! I mięciutka i nie zamieniłbym ją na nic innego :) Kosztowało mnie 80 złotych polskich nieobrzezanych wraz z wysyłką.
Załączniki
magierka1.png
magierka.png
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Abrat » 11 lut 2013, o 23:15

A to teraz SURTEX sprzedaje w ilościach detalicznych?
Abrat
Łucznik Zawołany

Postprzez Stilgar » 12 lut 2013, o 00:43

Szczerze to nie wiem, przestałem się interesować, bo nikt nie odzywał się w sprawie większego zamówienia więc ja załatwiłem inaczej swoja magierkę.
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Abrat » 12 lut 2013, o 00:47

A rzeczywiście nie zauważyłem daty grudniowej,
Abrat
Łucznik Zawołany

Postprzez trollu » 12 lut 2013, o 09:31

Kto? Co? Gdzie?
Rudy więcej informacji dawaj :).
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 12 lut 2013, o 16:39

Zatem zamawiałem ze strony www.silviage.pl gdzie takoż i czekam na uszycie spodni (a i w ogóle planuję XVII wieczne ubiory wmusić w ofertę :P).

Pani jest wielce sympatyczna oraz chętna do współpracy, czapki wyrabia ręcznie,katalog dostępny tutaj. Jak widać jest magierka, która jednak trochę inaczej wygląda. Ja po prostu posłałem jej zdjęcie o co mi chodzi, obwód głowy, że chcę tyle a tyle skrzydełek i taką wysokość.

Moja jest bardzo miękka i wyginająca się, nie tak jak Trolla(swoją droga Marek, dzięki swemu imieniu, ma wszystko markowe!) ale ja tak chciałem by była jak najprostsza bez cudów i obszyć oraz usztywnień. Pewnie da się bardziej sztywną, ale to trzeba dopytać :)

70 złotych za czarną magierkę plus 10 złotych za koszty przesyłki.
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Dziadek » 6 sie 2013, o 22:45

Nie na temat ale ciekawostka: Rudy dał za magierkę 80 zł, a kapelusz muszkietera kosztuje tysiąc! Oto dowód:

http://allegro.pl/kapelusz-z-bialym-pio ... 58481.html

Jak to dobrze, że odtwarzamy chłopską piechotę :P
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez Stilgar » 8 sie 2013, o 14:31

Chłopaky, ale powiem Wam, że chyba trzba zrobić zbiorowe zamówienie na magierki, bo to dodaj +100% do wyglądu oddziału, a u nas mało kto ma ;)
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Dziadek » 8 sie 2013, o 17:59

Ogólnie nakrycie głowy to podstawa, najgorsze chłopy na rycinach mają na łbach cokolwiek a co dopiero wojsko magnackie którym przecież jesteśmy huehuehue

Na marginesie zauważyłem u Mola fajny biały czepek czy jak to nazwać. Skąd to? Bo też bym sobie sprawił. W wełnianej :koszer: formowanej magierce jednak czasem gorąco ;/
Dziadek
Sądecki Warchoł

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego