Magierki

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Magierki

Postprzez Dziadek » 3 gru 2012, o 21:56

Jak sprawa wygląda z magierkami? To pierwsze pytanie. A drugie, czy można się zaopatrzyć (i czy będzie to mile widziane :P) w kołpak czy tam inne nakrycie głowy? No bo jakieś chyba musi być, prawda?

Mój brązowy kapelusz indiany jonesa ma rozmiar 61 i leży świetnie, więc taki jednak mam. Edytowałem tamten post z rozmiarem. Gruzin tez swój edytuj bo masz taki łeb jak ja :P
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez Stilgar » 3 gru 2012, o 23:19

Dziadek napisał(a): A drugie, czy można się zaopatrzyć (i czy będzie to mile widziane :P) w kołpak czy tam inne nakrycie głowy? No bo jakieś chyba musi być, prawda?

Tak, mozna sie zaopatrzyc w inne nakrycie glowy, nazywa sie ono - magierka i najlepiej pasuje donstroju piechoty :P
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez trollu » 3 gru 2012, o 23:36

Magierka powinna być nakryciem dominującym, ale drobne odstępstwa w stylu kołpak, bądź czapa kozacka są dopuszczalne. Przynajmniej w początkowym okresie.
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 3 gru 2012, o 23:54

Zważcie jednak, że najlepiej kupić raz a dobrze - więc ja będę bronił magierek.

Futrzane czapy, wysokie buty dla dziesiętników, rotmistrzów i obszarników! Niech żyją magierki, niskie buty, prostota i ubóstwo! :D
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Dziadek » 4 gru 2012, o 00:51

No Rudy dobrze mówi, niechętnie to przyznam :P kupując tańsze rzeczy albo sprzęt "na chwilę" tracimy dwa razy więcej... czekam na magierki.
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez trollu » 4 gru 2012, o 00:57

Dziesiętnik szlachcic choć ubogi wiec niskie buty też zamawia :).
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Dziadek » 4 gru 2012, o 01:13

A to ja się pochwalę, że mam już żupan i delię a buty się szyją :D a wcześniej zamiast tańsze pasuje mi w sumie bardziej, że "nieodpowiednio historyczne" :P A ktoś będzie gdzieś portki szył, bo bym się dołączył do zamówienia...
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez Stilgar » 4 gru 2012, o 01:45

No trzeba przyznać, że Dziadek to dla nas dobra inwestycja, bardzo szybko skompletował ubiór i w sezon wejdzie w całkowitym rynsztunku. Nowi winni brać z niego przykład :)

Dołączam się do pytania o spodnie, bo moje zaginęły i zanim się odnajdą to mnie coś trafi ;) Zna ktoś kogoś kto zrobiłby taki obcisłe rocairskie portki?
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Mol » 4 gru 2012, o 10:10

Z Dziadka to nie tylko nowi, ale i starzy brać przykład powinni ;)

Magierki powinny dominować zdecydowanie, ale powiem Wam, że zawsze mi się podobały oddziały, w których wszyscy wyglądali podobnie, zasadniczo jednolicie, a jednak szczegółami, często istotnymi się różnili.

Co do zamawiania czapek, to o ile wiem Islam orientował się w tej sprawie, ale koleś, który robi świetne magierki mówił mu, że brakuje mu odpowiedniego filcu, który trudno jest kupić.
Mol
Człowiek Broda

Postprzez Linq » 4 gru 2012, o 17:59

Do portek to ja chyba też się dopiszę. Ma ktoś dostęp (Trollu?:P) do jakiegoś kosher historycznego wzoru? bo te nasze spodnie są robione tak na nosa a nie wg źródeł.
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego