Magierki

Dział dotyczący odtwarzanego przez nas oddziału

Re: Magierki

Postprzez Stilgar » 4 gru 2012, o 18:20

Z tymi portkami, to w ogóle jajo jest, bo mało kto w XVIIwiecznej RR szyje sobie takie obcisłe (mimo, że były popularne). Cóż, może trzeba się zgłosić do Mitrozaura czy mają krawca/krawcową, która szyje dobrze dopasowane nogawico-spodnie i byłaby w stanie zrobić takie dla nas (z lekkimi modyfikacjami, bo nie wiem czy wtedy jest saczek tak jak w tych co macie od Bartka). A słyszałem, że da się zrobić obcisłe, dopasowane jak ulał a do tego wygodne, jak dla przykładu te TUTAJ :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Dziadek » 4 gru 2012, o 18:35

Trzeba być prawdziwym facetem by nosić takie portki, balls of steel :P Ale aby nie zaśmiecać tematu o magierkach, proponuję założyć nowy temat o spodniach.
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez trollu » 4 gru 2012, o 18:44

Moje spodnie zostały oparte o źródła, pobrane od Polish Haiduking Team :).
Moja krawcowa takie szyje i wie jak:). Są obcisłe w łydkach, lekko luźne w udach i dopasowane na dupie, mają do tego strzemiączko. Wygodne są i dają radę póki co :).
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Linq » 19 gru 2012, o 13:40

Byliśmy wczoraj ze Stilgarem, Bogusiem i Istvanem w pracowni czapkarsko kapeluszniczej przy Krakowskiej. Pan powiedział że taką magierkę z flauszu wełnianego zrobi do 100 zł razem z materiałem. Filcowa byłaby droższa niestety. Wpiszcie się jeszcze raz, kto by chciał takową magiereczkę :) i czy w ogóle decydyjemy się na usługi tego pana bo cena jest znaczna.
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez trollu » 19 gru 2012, o 16:07

Flausz wełniany nawet gruby, łatwo sie deformuje i po jakimś czasie zacznie się nitkować. Szczerze - nie polecam, szczególnie nie za tą cenę. No chyba, że ma naprawdę w pyte materiał.
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 19 gru 2012, o 16:09

Mogę do niego napisać, aby orientacyjnie podał ile kosztowałaby taka jedna ale z filcu i dopytam czy flausz rzeczywiście tak łatwo się nitkuje. Widać, że gośc się zna.

Chciałem zauwazyć, że Magierka Trolla tez z filcu nie jest :P
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Dziadek » 19 gru 2012, o 18:21

Ja jestem za magierką, jednak nie kosztem jakości. Jeżeli ma po roku użytkowania się zepsuć, nie dam za nią stówki. A jakby kupić odpowiedni materiał i dać gościowi?
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez trollu » 19 gru 2012, o 18:38

Co Ty Stilgar opowiadasz? To co ja mam w magierce to jest filc techniczny.
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Islam » 19 gru 2012, o 19:23

Sam słyszałem kapelusznika - od razu powiedział, że to nie filc :)
Islam
Zielony Prezes

Postprzez Linq » 19 gru 2012, o 23:41

To co masz w magierce Trollu to właśnie flausz, pan powiedział że to nie jest żaden filc. Pokazywał nam kaszkiety flauszowe i to był praktycznie taki sam materiał jak ten z Twojej magierki. Dlatego też nie ma szans żeby to się "nitkowało".
Jest jeszcze opcja, że pan nie rozpoznał filcu technicznego bo z nim nie obcuje w swoim fachu. Jeśli chodzi natomiast o flausz to jestem w stanie mu zaufać w 100%, że będzie to czapka wytrzymała i świetnie wykonana.

Edytuję:

Poszperałem w necie i faktycznie istnieje coś takiego jak filc techniczny i wygląda jak to coś Trollowe. Może jakbyśmy kupili takie coś jak na tej stronie,to wyszłoby taniej, bo koleś liczy ze swoim materiałem, którego używa do robienia czapek i kapeluszy dla dzisiejszych wybrednych klientów. Taki materiał pewnie jest dosyć drogi bo musi spełniać jakieś bzdurne wymogi UE :P
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piechota Lubomirskiego