Merkuriusz Pospolitego Ruszenia

Informacje odnośnie naszych projektów, planów oraz realizacji.

Merkuriusz Pospolitego Ruszenia

Postprzez Mol » 20 sie 2012, o 13:08

Jednym z naszych realizowanych obecnie projektów jest Merkuriusz Pospolitego Ruszenia.
Jest to biuletyn informacyjny naszego stowarzyszenia, w którym nie tylko zamieszczać będziemy informacje na temat naszej działalności, ale także artykuły związane z edukacją historyczną, popularyzacją historii (oraz innymi celami statutowymi PRSZK), rekonstrukcją, a także zapewne tematami "pozahistorycznymi".
Już 2 lata temu zaczęliśmy wydawać taki biuletyn (wtedy pod nazwą Merkuriusz Polski Ordynaryjny) i niestety zawiesiliśmy projekt.
Pora do niego wrócić.

Czy macie dla nas dobre rady, uwagi, pomysły na to, co mogło by się w takim biuletynie znaleźć?
Wszystkich chętnych zapraszamy też do przyłączenia się do nas i zostania redaktorem. Jeśli macie pomysły na teksty - przysyłajcie!

Niniejszym otwieram temat;)
Mol
Człowiek Broda

Re: Merkuriusz Pospolitego Ruszenia

Postprzez Stilgar » 23 sty 2013, o 18:24

Miło mi poinformować, że wszystkie teksty poszły już do składu i czekamy teraz na ostateczną edycję :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Mol » 23 lut 2013, o 14:37

Czołem!
Jak zapewne widzieliście, nowy Merkuriusz jest dostępny. A jak nie widzieliście, to szukajcie TUTAJ.

Tymczasem przygotowujemy powoli następny numer.
Jako że mam ostatnio dość mało czasu, od teraz redaktorem naczelnym będzie Stilgar - to on będzie Was teraz ścigał o teksty i planował, co w numerze się pojawi etc.
I tak bez niego Merkuriusz by nie działał.

Zachęcam do pisania, sam coś zapewne popełnię;)
Mol
Człowiek Broda

Postprzez Stilgar » 25 lut 2013, o 17:25

Towarzysze, wierzymy, że bojowy duch Pana Prezesa nas nie opuści, mimo że prosty proletariat zajął jego miejsce. Najnowszy numer się właśnie dzielnie szykuje a prawdopodobnie w połowie lub pod koniec marca pójdzie do składu aby wyjść w kwietniu. Kto wie, może też wydamy jeden numer specjalny? Zachęcam do publikowania i próbowania swoich sił :) Mamy już kilka pewnych artykułów, będzie tłuściej i równie fajnie. :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Stilgar » 22 kwi 2013, o 16:10

Nowy numer Merkuriusza już wisi pod linkiem:

http://issuu.com/merkuriusz/docs/merkuriusz10

Dla wszystkich, którzy nie mają dostępu do FB :P
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Pabloo » 22 kwi 2013, o 19:29

Jest zajebisty, a szczególnie wywiad z Wiesławem :)
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Stilgar » 23 kwi 2013, o 17:26

Gości spoko i na poziomie ;) w nowym numerze tez będzie jakiś wywiad, mam kilka osób na oku, moze nie tak fejmusowych, ale robiacych fajne rzeczy.
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Islam » 24 cze 2013, o 11:59

Panowie, zbieramy materiały do lipcowego numeru - proszę o nadsyłanie do Stilgarka jakichś tekstów. Niech Merkury faktycznie będzie naszym pismem, gdzie każdy popełnia nawet krótki tekst ;)
Islam
Zielony Prezes

Postprzez Inka » 24 cze 2013, o 20:39

Jak chcecie, to mogę napisać o rekonstrukcji angielskiej, jako że byłam na dwóch (jako widz w sumie), a jutro idę się zapisać do Wikingowego stowarzyszenia. Tylko, że no właśnie... wikingowego. Trochę inaczej wygląda tutaj rekonstrukcja i mam parę ciekawych wniosków i zdjęć.
Inka
Bywalec

Postprzez Islam » 24 cze 2013, o 20:52

Koniecznie! ;)
Islam
Zielony Prezes

Następna strona

Powrót do Projekty Stowarzyszenia