DEMOkracja - tłumaczenie

Informacje odnośnie naszych projektów, planów oraz realizacji.

DEMOkracja - tłumaczenie

Postprzez Islam » 30 sie 2012, o 23:11

Czołem - pracujemy w pocie czoła - zarówno nad stroną DEMOkracji jak i Pospolitego

Potrzebna mi Wasza pomoc. By zaskarbić sobie uwagę grantodawcy i w ogóle zaplusować w wielu miejscach przydałoby się na stronie wyświetlana ramka z krótkim tekstem dotyczącym naszego projektu w obcych językach.

Biorę na siebie, tzn na Ulę hiszpański a Was poproszę o angielski (Molu ?) i zapewne niemiecki. Zależy mi bardziej an poprawności niż na długości. Lepiej solidniej niż obficie.

Poniżej przykład, który można modyfikować i ulepszać ;)

Projekt DEMOkracja

Niedawne wybory parlamentarne i związana z nimi populistyczna kampania wyborcza, skłoniły nasze stowarzyszenie do zmierzenia się z problemem braku aktywności obywatelskiej młodzieży. Wykorzystując doświadczenia pracy z uczniami z zastosowaniem innowacyjnych metod nauczania (Live Action Role-Playing, Lekcje Żywej Historii i warsztaty kreatywne) staniemy przed szansą przygotowania uczniów do ich pierwszych obywatelskich decyzji. Projekt DEMOkracja, wpisując się w kluczowy dla rozwoju państwa obszar – edukacja obywatelska - skupia się na zwalczaniu dwóch tendencji społecznych:

– rzuca wyzwanie stale zmniejszającej się frekwencji wyborczej wśród młodych obywateli
– ma zamiar podnieść świadomość obywatelską i polityczną uczestników projektu

Uczestnikami projektu będą więc uczniowie III klas gimnazjów, którzy w najbliższych wyborach parlamentarnych będą mogli oddać swój pierwszy głos. Projekt zostanie przeprowadzony na terenie 9 gmin województwa małopolskiego, w których frekwencja wyborcza wśród najmłodszych obywateli była najmniejsza.
W celu zwiększenia skuteczności projektu, postanowiliśmy odwołać się do czasów przełomu XVI i XVII wieku, kiedy polski ustrój uchodził za wzór godzien naśladowania w całej Europie. To właśnie realia staropolskiego sejmiku będą tłem naszych spotkań z uczniami.
Osią projektu DEMOkracja są tzw. Interaktywne Lekcje Demokracji (ILD). ILD składa się z gry w metodologii LARP oraz warsztatów kreatywnych i dyskusji podsumowujących spotkanie. LARP to rodzaj gry , który ma na celu zasymulowanie określonych wydarzeń (tu: obrad historycznego sejmiku). Dzięki tej metodzie, możliwe staje się przekazanie ważnej wiedzy, a co ważniejsze potrzeby zaangażowania się w życie społeczne swojej ojczyzny w sposób efektywny, atrakcyjny i apolityczny.
Przeprowadzonych zostanie 56 trzygodzinnych ILD na poziomie szkolnym, z których najlepsi uczniowie – posłowie, spotkają się na szczeblu gminnym (7 spotkań). Natomiast laureaci gminnych ILD rozegrają finałowy LARP w Krakowie połączony z debatą i spotkaniem z ekspertami z dziedziny historii, politologii oraz dziennikarstwa. Ponadto przez cały okres realizacji projektu funkcjonował będzie portal internetowy, monitorująca przebieg projektu. Dodatkowo uczestnicy otrzymają egzemplarze wydanej specjalnie na potrzeby tego projektu edukacyjnej gry karcianej „Konsensus” (800 egzemplarzy).

Na stronie Diariusza sporu króla z rokoszanami można śledzić realizację naszych ILD w kolejnych gminach, szkołach i klasach. Oprócz relacji z każdego LARPa, uwag na temat zaangażowania uczniów a także zdjęć będzie można przeczytać komentarze uczestników. Ponadto strona zawiera dział dla nauczycieli . Znajdują się w nim pliki, które można wykorzystać do samodzielnego zrealizowania naszych autorskich ILD w dowolnej szkole w Polsce.
Oficjalna strona edukacyjnej gry karcianej Konsensus zbiera wszelkie informacje o tym produkcie. Można znaleźć tam założenia gry oraz idee jakie przyświecały nam podczas jej tworzenia. Umieszczane tam stopniowo artykuły, dotyczące poszczególnych kart, pozwolą poszerzyć wiedzę wszystkich graczy. Strona zawiera również bogatą galerię grafik użytych w naszej grze a także dział poświęcony opiniom różnych osób i instytucji dotyczących Konsensusu.
Avatar użytkownika
Islam
Zielony Prezes
 
Posty: 598
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 18:45

Re: DEMOkracja - tłumaczenie

Postprzez Mol » 3 wrz 2012, o 15:03

OK, postaram się jak najszybciej podesłać Ci wersję angielską
Avatar użytkownika
Mol
Człowiek Broda
 
Posty: 193
Dołączył(a): 19 sie 2012, o 11:22

Re: DEMOkracja - tłumaczenie

Postprzez Islam » 3 wrz 2012, o 17:21

Dziękuję :)
Avatar użytkownika
Islam
Zielony Prezes
 
Posty: 598
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 18:45


Powrót do Projekty Stowarzyszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron