FINAŁ Projektu DEMOkracja

Informacje odnośnie naszych projektów, planów oraz realizacji.

Re: FINAŁ Projektu DEMOkracja

Postprzez trollu » 7 gru 2012, o 11:51

Challenge accepted!
Domagam się żeby w ramach projektu inscenizować konklawe! I ja będę papieżem! :)
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Mol » 7 gru 2012, o 12:49

Zaraz zaraz, jeśli konklawe, to zostaniesz papieżem, o ile kardynałowie (natchnięci) Cie wybiorą :P
Mol
Człowiek Broda

Postprzez trollu » 7 gru 2012, o 14:28

już ja ich natchnę. będę miał najmniej śmierdzące buty do całowania.
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Abrat » 13 gru 2012, o 16:17

Niestety poniedziałkowy Finał, przegrywa z alergologiem (11-ta) i logopedą (14-ta) z moją córką :(

A
Abrat
Łucznik Zawołany

Postprzez Islam » 14 gru 2012, o 21:40

Hej,

w poniedziałek mamy dwie debaty po LARPie

Pierwsza jest ekspercka, którą moderował zgodził się Troll :) Chwała mu za to...
Druga poświęcona jest aktywności NGO i różnym działaniom podejmowanym na rzecz zwiększania świadomości politycznej u młodych...
Podejrzewam, że nikt z nas nie będzie chciał się dobrowolnie namówić na wzięcie w niej udziału (obok przedstawiciela Studentów dla Rzeczypospolitej, Samorządu Studentów Prawa i Administracji oraz Klubu Jagiellońskiego).
Dlatego zapewne ja w niej wezmę udział. Aczkolwiek z nieopisaną wdzięcznością i przyjemnością oddał bym te honory komuś innemu!

Przedstawiam poniżej konspekt tej drugiej debaty. Proszę wypowiedzcie się jakoś na postawione tam pytania. Ja albo ktoś inny będziemy tylko głosem stowarzyszenia, chciałbym więc uwzględnić poglądy i wizje nas wszystkich. Potraktujcie to proszę bardzo poważnie - zachęcam nawet jutro na wigilii do małej dyskusji i zdania mi potem relacji. Dziękuję za zrozumienie :)

Debata NGO „Organizacje pozarządowe: Postawa obywatelska (i synonimy) w XXI wieku – jak korzystamy z dziedzictwa I RP?”

Klub Jagielloński -
Studenci dla Rzeczpospolitej -
Pospolite Ruszenie Szlachty Ziemi Krakowskiej -
Samorząd Studentów Wydziału Prawa i Administracji UJ -

Moderator: Marcin Kumięga, Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

Timing: 4 pytania, 3 min. dla każdego mówcy na pytanie, na koniec podsumowanie – 2 min/os. - z zegarkiem!

Pytania:

1) Na początek proszę Was o słowo o Waszych organizacjach. Co oznaczają dla Was, ich reprezentantów, słowa: demokracja, postawa obywatelska i społeczeństwo obywatelskie?
2) Jak zatem oceniacie kondycję społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, na początku drugiej dekady XXI w.? Co można zrobić, by ją poprawić? Interesują mnie szczególnie obszary działania Waszych organizacji: (czy spotkaliście się z problemem braku odpowiedzialności obywatelskiej? A może już zdołaliście coś osiągnąć przy budowie tej postawy?)
3) W tym projekcie odwołujemy się do I RP i jej dziedzictwa, o czym niedawno rozmawiali eksperci. Jak zatem Wy, przedstawiciele współczesnych NGO, oceniacie I RP pod względem dojrzałości obywatelskiej? Co było jej największymi zaletami w tej dziedzinie i jak możemy z owego dziedzictwa, Waszym zdaniem, czerpać?
4) Pomówmy o teraźniejszości – obecnej Polsce i jej systemie politycznym, społecznym i medialnym. Czy Waszym zdaniem jest w naszym kraju miejsce na NGO i oddolną, społeczną działalność? Czy ów system ułatwia takie inicjatywy, a może wręcz przeciwnie? Poproszę Was o przykłady takich sytuacji z Waszej działalności

Podsumowanie:

Na koniec prosiłbym Was o kilka słów podsumowania: jakie są Waszym zdaniem perspektywy na wzrost postawy obywatelskiej, jakie wiążecie z tym nadzieje? Szczególnie, iż w Polsce narasta kryzys ekonomiczno-społeczny i zarazem zniechęcenie, (a czarne chmury się zbierają) [2 min.]
Islam
Zielony Prezes

Postprzez Islam » 16 gru 2012, o 16:04

Mam nadzieję, że jednak otrzyma dzisiaj tutaj jakieś krótkie wpisy by zawrzeć opinie i poglądy nas wszystkich. Bardzo o to proszę.

Ponadto chciałbym poinformować, że zapraszam wszystkich już od godz. 8.20 do Auditorium Maximum. Wszyscy są mile widziani bo pracy będzie sporo - najwięcej ze stołami, które trzeba umieścić pod ścianami (a sala duża i stołów sporo).
Ponadto niektórych będę chciał wysłać na kawę/herbatę - tzn. w przypadku zbyt wczesnego dojechania uczestników - zaproszenia ich do pobliskiej kawiarni.

Po LARPie a przed debatami (13.00-14.00) mamy godzinę by przestawić z powrotem stoły - damy radę :)

Natomiast po zakończeniu finału (17.00) w AM będziemy musieli bardzo szybko uprzątnąć salę - czyli przebrać się i powyrzucać kubeczki i pudełka po sokach :)

Między 16.00 a 20.00 będzie też można zrealizować vouchery na obiad w Dyni na ul. Krupniczej :)

Mam również prośbę do osoby zmotoryzowanej bądź chętnej na wyprawę MPK. Jutro o godz. 8.00 trzeba odebrać z Agencji PROMOTION wydrukowany dla stowarzyszenia roll up (ufundowaliśmy jako prezent) i przyjechać z nim do nas. Agencja mieści się na ul. Niepołomskiej 55(wjazd od ulicy Ciepłowniczej). Niestety ja nie dam rady tego zrobić zważywszy na fakt, że o tej porze będę już w Auditorium.

Dziękuję.
Islam
Zielony Prezes

Postprzez Linq » 16 gru 2012, o 17:56

Ja mogę pojechać po to coś. Tylko co mam tam powiedzieć. Powołać się na Twoje nazwisko czy na stowarzyszenie? To jest zapłacone czy trzeba płacić? Brać jakąś fakturę czy coś w ten deseń?

Nie będzie mnie na całości imprezy. O 10.30 mam spotkanie z Agą w sprawie LŻH, które potrwa pewnie do około 12.
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez Tomasz » 16 gru 2012, o 21:51

Będę o 9.
Która dokładnie sala?
Tomasz
Pogromca Pludraków

Postprzez Islam » 16 gru 2012, o 22:27

Sala Wystawowa A na I piętrze po prawej strony od schodów
Islam
Zielony Prezes

Postprzez Pabloo » 17 gru 2012, o 21:30

Dzięki za świetną imprezę. Godne zakończenie fajnego projektu!
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty Stowarzyszenia