Wiatka

Informacje odnośnie naszych projektów, planów oraz realizacji.

Wiatka

Postprzez trollu » 30 paź 2015, o 15:33

posting.php?mode=post&f=10#

Biorę się za wiatkę.

Proponuję rozmiar daszku - 4 na 5 m2 z bawełny impregnowanej.

Zrobiłem rozeznanie cenowe wstępne. Całość - płachta, odciągi, kijki, śledzie, robocizna, nie powinna przekroczyć żadną miarą 1000 zł.
Sporo ale i daszek spory - wymiary gwarantują że zmieszczą się dwa stoły i 6 ławek 3-osobowych, z małym zapasem.
Zbieramy hajs?
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Re: Wiatka

Postprzez Rychu » 30 paź 2015, o 15:40

A czy przypadkiem wczoraj nie rozmawialiśmy o jakimś mega koszer wyglądzie wiatki? No chyba że to właśnie proponujesz :)
"Co to jest włócznia? Włócznia to broń wielmożów. Kij który ma biedaka na obu końcach."
Rychu
LARPowicz

Postprzez Gruzin » 30 paź 2015, o 15:42

Po pierwsze to robisz mi burdel na forum i przenoszę temat do rekonstrukcji historycznej.

Po drugie jak rozmawiamy o wiatce to chciałbym zobaczyć namiot karczemny, o którym mówił Szymon zanim zabierzesz się za wiatkę. Jak mamy coś robić to zróbmy to zgodnie ze źródłami.

Po trzecie pokaż mi jaką masz wizję tego daszku bo jestem ciekaw
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez trollu » 30 paź 2015, o 16:47

Namiot karczemny to będzie kilkukrotnie wyższy koszt. Chętnie też zobaczę zdjęcia rycin z czymś takim ale nie wiem czy damy radę.
Wizję wiatki mam taką: tanio, solidnie, proste w montażu i lekkie w transporcie :P.
Literalnie nic więcej mnie nie interesuje.
Jaki wzór znajdziecie/wymyślicie taki będę realizował. Nie znajdziecie zdam się np. na Sławka Rokitę i tyli.
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Pabloo » 30 paź 2015, o 18:37

Tanio!? 1000 złotych, to jest tanio?

Bez jaj. Wciąż nie rozumiem po co nam ta wiatka, od słońca to sobie mogę kupić kapelusz za 50 zet. Żeby siedzieć pod nią? To proponowałbym się zastanowić czy będzie z kim siedzieć.
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Gruzin » 30 paź 2015, o 18:58

btw jak gadałem z Majem to mi mówił że się w 400-500 zł zmieszczę.
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez trollu » 30 paź 2015, o 19:07

Wszystko jest kwestią materiału. Jeżeli chcesz kupić solidny impregnat (ochrona przed deszczem! nie słońcem) to musisz dać jakieś 30 złotych za metr (a tych masz 20 m2).- czyli za sam materiał 600 złotych, plus stelaż, odciągi i śledzie. I robocizna ewentualna.
Można taniej - ja zakreśliłem zakres maksymalny.

A Pablo nawet te 1000 złotych na 20 osób to jest raptem 50 złotych. No ja Cię proszę nie dziaduj.
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Pabloo » 30 paź 2015, o 19:40

Trollu, proszę nie używaj argumentów typu "nie dziaduj", czyli mówiąc krótko osobistych prób zdyskredytowania mojego stanowiska.

Oto moje argumenty przeciw:

1. Bo mi (nam?) nie jest potrzebna.
2. Bo uważam że każdą kwotę mogę wydać lepiej.
3. Bo to kawał szmaty, która będzie tylko wkurwiać - ktoś będzie ją musiał rozkładać, wozić, suszyć itp.
4. Bo to potencjalnie tworzy podział i choćby dlatego należy z tego zrezygnować. Możesz teraz powiedzieć, że ja tworzę podział (nie chcąc płacić) - ale prawda jest taka, że zmuszasz mnie do podejmowania tej decyzji.
5. Bo to tworzy okazję do kwasów w przyszłości - co zrobisz gdy ktoś do nas dołączy PO składce? A ludzie z obcych grup? Czy nam wszystkim zabronisz wstępu czy też wprowadzisz jednorazowe opłaty? No chyba że masz inny pomysł.

Proszę, napisz dlaczego potrzebujemy wiatki.

Mam natomiast inny pomysł, możliwe że wart rozważenia:

Zamiast kupować niekoszerwiatkę i silić się na zakupy lazaretu moglibyśmy zrobić coś co na prawdę (1) wykorzystałoby nasz potencjał i (2) wyróżniłoby nas (i to koszernie! jeśli Szymon ma rację):

Mamy w grupie superzdolnego kucharza, kilku z nas robi różne napitki i inne przetwory, mamy w końcu doświadczenie w przesiadywaniu przy kuflu podczas rekonstrukcji. Ponadto mamy zasłużoną opinię raczej rozrywkowej grupy.

Zastanówmy się czy nie byłoby warto stworzyć tego namiotu karczemnego pełną gębą; wyobraźcie sobie: wjeżdżamy do obozu, rozbijamy namiot, rozkręcamy imprezę - trunki, jadło, muzykanci, hazard, markietanki, kiszone ogórki, mecze na żywo, loterie fantowe...

Debiut tego namiotu mógłby mieć miejsce podczas naszego dzisięciolecia, można by zrobić z tego temat imprezy - zamiast kolejnej "rekonstrukcji bitwy" taki namiot + obóz.

Myślę, że coś takiego zwiększyłoby naszą atrakcyjność (pod kątem zaproszeń) znacznie bardziej niż 6 wiatek i 15 rusznic. Wiatki i rusznice już są. Co o tym myślicie?
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Islam » 30 paź 2015, o 19:44

Mi się pomysł Pablaa bardzo podoba, aczkolwiek on zawiera przecież w sobie jeśli nie wiatkę to uber-wiatkę + mnóstwo innych akcesoriów (lada, beczki, regały, naczyń sporo itp.). Tak więc koszty będą znacznie wyższe.

2. Bo uważam że każdą kwotę mogę wydać lepiej.
- natomiast tak na przyszłość to chyba w przypadku zakupów wspólnych to argument zupełnie chybiony Jeżeli KAŻDĄ, to traci rację bytu wspólne gospodarowanie :?
Islam
Zielony Prezes

Postprzez Stilgar » 30 paź 2015, o 21:05

Cześć, co do namiotów karczemnych to zaląćzam grafiki. Zawsze nad takim jest jakiś wianek albo flaga.

Wiata taka jaka znana jest nam z reko nie obiłą mi się o oczy na ikonogafii (oprocz jednego przypadku, ale i tak wyglada inaczej i jest chyba turecka). Ale też bardzo tematu nie analizowałem jakoś szczególnie.

Co do samej wiaty, to nie mam jak teraz się zastanowić i wypowiedzieć na te temat. Jest na tak i na nie... :)

Ja bym zaś, skoro trochę mowa o czymś nad głową, zachęcał do tego aby każdy zaczął myśleć o własnym małm namiocie. Wtedy każdy dba o swoje śledzie, maszty, zagrzybienie :P plus jest to ubr koszer.
Załączniki
Cornelis_de_Wael_-_Siege_of_Ostend.jpg
11297378_990261810984962_2078927057_o.jpg
11294445_990261410985002_1978308438_o.jpg
11286491_990261984318278_1321076481_o.jpg
11259837_990261827651627_1596022559_o.jpg
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Następna strona

Powrót do Projekty Stowarzyszenia