Turniej łuczniczy w Borowcu 2013

Informacje o rekonstrukcji, ekwipunku oraz wyjazdach.

Re: Turniej łuczniczy w Borowcu 2013

Postprzez trollu » 13 lut 2013, o 10:19

A może łucznicze IPSC?? Na czas?
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Tomasz » 13 lut 2013, o 18:06

Tak, spotkajmy się!
Może niedziela?
Tomasz
Pogromca Pludraków

Postprzez Linq » 6 cze 2013, o 18:01

Słuchajcie drodzy rodacy. Napisał do mnie Parufka, że chciałby żeby mu przysłać zasady konkurencji łuczniczych na turniej w Borowcu. Powiedziałem, że postaram się w łikennd mu coś przysłać. Ktoś ma jakieś propozycje konkurencji?
Mi się podobała ta, którą zaproponował Abrat w Kościelnikach. Wygrywał ten kto miał najlepsze skupienie na tarczy. Strzelaliśmy 3 strzałami, odległość między nimi mierzyło się za pomocą sznurka. Wygrywał ten, który miał najkrótszego :P
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez Pabloo » 6 cze 2013, o 20:24

Można by też zrobić tak:

Startują wszyscy łucznicy z np. 10m, jedna strzała, odpada najgorszy. Wszyscy krok w tył, jedna strzała, odpada najsłabszy. Wszyscy krok w tył, jedna strzała...

Byłoby moim zdaniem bardzo emocjonująco i w miarę szybko.
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Linq » 6 cze 2013, o 20:41

Ja bym właśnie zrobił taki dłuższy turniej. jednego dnia pierwszy etap, drugiego drugi. Ludzie tam przyjadą na 3-4 dni, głupio zrobić turniej, który się skończy po 15 minutach.
Parufka napisał żebym dał mu znać czy będą jakieś restrykcje sprzętowe. Coraz bardziej mnie korci, żeby zacząć ucierać noska "laminatowcom". Bo przecież to jest impreza historyczna. Jeśli ktoś używa łuku z laminatu to równie dobrze można na turnieju szablowym walczyć szablą z włókna węglowego :P
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez Gruzin » 6 cze 2013, o 23:43

podchody łucznicze ? jakieś bezpieczne groty czy coś ? i zwycięzca dostaje ileś tam punktów. Albo np zwycięska drużyna dostaje punkty. i każdy tam może sobie nadgonić w ogólnym rankingu dzięki temu.
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Fafel » 7 cze 2013, o 00:28

Rozwiesić tarcze we wszystkie strony od jednego punktu w różnych odległościach. Jedna strzała na jedną tarczę. I zrobić ograniczenie czasowe np. 10 s na strzał.
Fafel
Rociarska Młodzież

Postprzez Pabloo » 7 cze 2013, o 06:48

Chciałem żeby to była jedna z konkurencji a nie cały turniej.

A "szybko" to też pojęcie względne :P

Laminatowcom trzeba jakoś dopieprzyć (nie dlatego że mam nie-laminat, tylko to co mówisz to prawda :P). Ale "dopieprzał" bym lekko - ogólnie przyjęty standard to te bisoki i nikt na Parufkalia nie kupi specjalnie łuku. A jak nie będzie mógł wystartować bo organizatorom się łuk nie spodobał to się obrazi. Może raczej jakaś kara punktowa? Albo taka symboliczna (przychodzi mi do głowy, że strzelają boso).

A jeśli chodzi o konkurencje - oprócz mojej propozycji z góry (uważam ją za wciąż aktualną), mylę że warto byłoby pomyśleć jak zwiększyć interakcję między zawodnikami, pomyślę.
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Linq » 9 cze 2013, o 18:10

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Abrat?
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez Abrat » 10 cze 2013, o 22:15

Nie znam zupełnie terenu, nie byłem tam nigdy.
Ale ja bym zaproponował dwa dni z tym, że nie eliminacje i finały ale tyle samo strzelania dla wszystkich i podsumowanie punktów. Jeśli nie ma nagród to mogą być miejsca ex aequo.
Bez restrykcji dla laminatowców! bo następny raz po prostu przyjadą bez łuków i nie wystartują.
Za to można jakiś bonus dla łuków i strzał(!) historycznych. Tylko kto to będzie oceniał?
Np. dla nich dodatkowa fajna konkurencja, z nagrodą.
Zasada nie kij ale marchewka.

co do zawodów, pytanie podstawowe ilu uczestników. Jeśli dużo to podział na grupy i równoczesne rozgrywanie kilku konkurencji, bo inaczej jeden/dwóch/trzech strzela a inni się nudzą.
Abrat
Łucznik Zawołany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rekonstrukcja Historyczna