Magazyn Adama

Informacje o rekonstrukcji, ekwipunku oraz wyjazdach.

Re: Magazyn Adama

Postprzez Linq » 24 gru 2012, o 19:57

Chciałbym żeby zabytkami handlować mogły specjalistyczne sklepy (antykwariaty i domy aukcyjne itp) albo ludzie posiadający zabytki z takich sklepów. Tym samym eliminując nielegalne pochodzenie takiego zabytku. W chwili obecnej nie wiem czy Adam nie kupił tych monet od jakiegoś "poszukiwacza", który w moim odczuciu (i zdaje się w odczuciu ustawy o ochronie zabytków) jest przestępcą. Uwaga Trolla o tym że tzw. "skarby" są własnością skarbu państwa nie jest kompletna bo taką własnością jest każdy przedmiot a nie tylko "skarb" nawet nie istnieje zdaje się definicja czegoś takiego jak "skarb"

ustawa o ochronie zabytków rozdział 3, art 35, pkt 1.
"Przedmioty będące zabytkami archeologicznymi odkrytymi, przypadkowo znalezionymi
albo pozyskanymi w wyniku badań archeologicznych, stanowią własność
Skarbu Państwa"
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez trollu » 24 gru 2012, o 22:10

Stąd cudzysłów.
Ale po co licencje? Co złego się dzieje, jak ktoś znajdzie i sprzeda? Tym bardziej jeżeli chodzi o boratynki - przemioty o zerowej wartości kulturowej, wybitych w milionach egzemplarzy, mogące być co najwyżej źródłem podniety dla numizmatyka zbierającego egzemplarze o złym sztancowaniu.
Przypominam, że pół British Museum jest nielegalne zgodnie z Twoją definicją :). A domniemanie włąsności SP budzi we mnie głęboki sprzeciw i obrzydzenie! Niech żyją poszukiwacze skarbów! Badziach! Niech żyje Indiana Jones! Badziach!
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Abrat » 25 gru 2012, o 00:22

Niech żyje prawo, które nie będzie zakładało z góry, że jestem bandytą ale będzie mnie przed bandytami chronić.
Abrat
Łucznik Zawołany

Postprzez Linq » 25 gru 2012, o 00:48

Właśnie nie! Niech zdechną poszukiwacze skarbow. W 99% to zwykłe tłuki, które niszczą stanowiska bo im pod wykrywaczem zapipkało więc dla jednej fibuli rozpierdalają cały grób. Potem taka zapina ląduje na allegro i mam taką akcję popierać? W życiu :)
Żeby było jasne. Adamie ta dyskusja w żadnym stopniu nie dotyczy Twojej osoby :)
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez Adam » 25 gru 2012, o 16:02

Jasne Linqu, rozumiem :) Za dużo kubików ziemi na wykopaliskach przerzuciłem i za dużo razy się wkurzałem widząc wyrabowany grób, zeby tego nie rozumieć.
Jednak wiele staowisk zostało odkrytych przez poszukiwaczy skarbów.
Kultura się nie wzbogaci przez to, że muzeum dostane do magazynu 50 kolejnych grozy praskich. A obrót nimi już zwiększa i potwierdza ich wartość. Kolekcjonerzy często lepiej się z zabytkami umiłowanymi obchodzą niż zblazowani i znudzeni archeolodzy czy konserwatorzy.
Oczywiście Linqu, to nie jest personalna wycieczka, archeologów z powołania znam wielu i cenię.
Adam
Człowiek Pomoc

Postprzez Islam » 25 gru 2012, o 21:34

A ja tam jestem za Trollem i agresywnym rynkiem, który dzięki poszukiwaczom jest napędzany. Nakład środków i czasu, który musi być przeznaczony na prace na stanowisku by opracować je sensownie - a o szerszym promowaniu nie wspomnę bo a) nikogo nie stać na wydanie publikacji b) pisana jest językiem kosmitów c) sam temat w warunkach rynku jest nie atrakcyjny i nikt by nie chciał kupić publikacji - jest olbrzymi. Zamiast płacić setki tysięcy na placówki robiące badania lepiej dać zarobić osobom, które są dobre w zadowalaniu miłośników staroci.

A pisze to nie jako malkontent wszystkiego tylko osoba, która przebrnęła przez stosik artykułów i publikacji przy okazji licencjatu z badań archeologicznych pól bitew. Na zachodzie mają do tego...lightowsze podejście :) I wyszło im to - z naukowego punktu widzenia - na dobre.
Islam
Zielony Prezes

Postprzez Adam » 25 gru 2012, o 23:01

Dzięki za różne głosy. Ale wracając do tematu:
Coś ktoś chce?
Adam
Człowiek Pomoc

Postprzez Adam » 3 lut 2013, o 13:43

Czołem

Czerwona sakiewka zniknęła, ale zamieszczam ją poglądowo.
Ostatnio wydziergałem też taką sprzączkę. W sumie dla siebie, ale co tam... Pochwalę się :P
I powiem Wam jedno: :koszer:

Adam
Adam
Człowiek Pomoc

Postprzez Dziadek » 3 lut 2013, o 16:41

Odbierasz mi chęć do zrobienia czegokolwiek samemu :evil: A tak z ciekawości - jakie wymiary miała :koszer: sakiewka?
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez Adam » 3 lut 2013, o 17:21

Dziadek napisał(a):Odbierasz mi chęć do zrobienia czegokolwiek samemu :evil:

Cała przyjemnoś po mojej stronie :D
http://www.rotapiesza.pl/ekwipunek/kapciuch.html
Taki wymiar. Na zdjęciu zawiera komórkę i telefon- typowy ekwipunek rociarza.
Adam
Człowiek Pomoc

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rekonstrukcja Historyczna