Materiały

Informacje o rekonstrukcji, ekwipunku oraz wyjazdach.

Materiały

Postprzez Fafel » 23 cze 2013, o 15:55

Wymyśliliśmy sobie z Szymkiem, że będziemy próbować szyć koszule (przy bardzo niewielkiej pomocy mamy i Ewki), tylko nie wiemy dokładnie skąd wziąć tani, koszer materiał.
No i jeszcze chciałem sobie uszyć siennik i nie wiem czy to ma być lniane czy może jakieś inne?
Fafel
Rociarska Młodzież

Re: Materiały

Postprzez Dziadek » 23 cze 2013, o 18:19

Len na koszule, snapsacki i onuce braliśmy z Bogusiem i Rudym w Kakadu na Krakowskiej 25 dokładnie, mają tam też dobrą wełnę. Patrzyłem też swego czas w hurtowni Matex czy Mateks (adresu nie pamiętam) i tam też niezłe tkaniny mają.
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez Gruzin » 23 cze 2013, o 18:49

siennik lniany także.
Gdyby ktoś potrzebował wełnę, to znalazłem super koszer tanią w internetach :D Dziadek widział, wie że faktycznie tanie to
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Dziadek » 23 cze 2013, o 21:23

Szczerze to aż dziwnie tanie, ale ja też na materiałach się nie znam :P Gruzin dajesz linka do oceny nie kitraj po kątach dla siebie :P
Dziadek
Sądecki Warchoł

Postprzez Rychu » 23 cze 2013, o 21:27

Polecam Milanex przy stadionie Cracovii - ul. Kraszewskiego (mają jeszcze chyba 3 filie w Krakowie). Duży wybór, ceny całkiem całkiem no i personel zaznajomiony z ludźmi z reko :)
"Co to jest włócznia? Włócznia to broń wielmożów. Kij który ma biedaka na obu końcach."
Rychu
LARPowicz

Postprzez Pabloo » 24 cze 2013, o 08:46

A jeśli chcecie bliżej bazy to Mateks/Milanex (nigdy nie pamiętam) ma filię w Myślenicach na skrzyżowaniu Mickiewicza i Słowackiego. Mają mniej ale zawsze mogą zamówić.
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez trollu » 24 cze 2013, o 09:42

Milanex to sklep pana Dziesiętnika i polecam - Matex też jest niezły, ale mam wrażenie, że jest lepszy wybór wełen i lnów w Milaneksie.
I tak sienniki trzeba robić z lnu - grubego, albo z surówki wełnianej (mam taki), bo lepiej izoluje od gruntu.
Ale jakby ktoś chciał być ekstra koszer to ... nie powinien robić siennika.
Zamiast tego gruby wełniany koc, baranka lub gruby (3-4 cm) gęsty filc, który można zwinąć. Nie ma dowodów na sienniki w użyciu obozowym - choćby ze względu na słabą podaż siana w trakcie przemarszów (najczęściej sypano liście, mech, gałęzie i na to narzucano koce etc.).
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Inka » 24 cze 2013, o 11:22

Fajnie Fafel, że ja nic o żadnej pomocy nie wiem, ale spoooko.

Jeżeli chodzi o tkaniny, to ja kupowałam tutaj: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=3177585 u poleconej przez Glorię sprzedawczyni. Co prawda trzeba zwrócić uwagę na jakość (grubość) materiału, bo len który kiedyś kupiłam był bardzo cienki. Z tego co wiem, to bawełna jest całkiem odpowiednia na koszule, ja uszyłam swoje dwa giezła z bawełnianych prześcieradeł kupionych za 1 zł w ciucholandzie na św. Wawrzyńca (bo w środy mają wszystko w koszach po złotówce) :D
Inka
Bywalec

Postprzez trollu » 24 cze 2013, o 12:00

Koszer bawełny jest dyskusyjny. Pan dziesiętniku se może mieć z bawełny jest pyskaty i nikt mu nie podskoczy, ale dla mniej bogatych w staż polecam len :).
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 24 cze 2013, o 12:46

Jeżeli zaś chcecie naprawdę koszer materiały to możecie się zgłosić do Towarzystwa Fuszerów albo do Loricamos. Ręcznie tkana wełna, ręczne farbowana oraz z odpowiednim splotem. Ale szykujcie się na szok cenowy - minimum 210 złotych za metr (ja odkładam powoli na to, ale nie prędko odłożę... ;))
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Następna strona

Powrót do Rekonstrukcja Historyczna