Obóz

Informacje o rekonstrukcji, ekwipunku oraz wyjazdach.

Re: Obóz

Postprzez trollu » 18 sie 2015, o 13:46

I tu widzisz cenna uwaga, która mi do głowy by nie przyszła.
A te pokrowce to właściwie po co? Dla wygody czy wyglądu?
Świece woskowe mam dwie, ale odkąd ktoś z Poruszaka nie dopilnował mi lampki na zeszłorocznym Zamościu to nie mam w czym ich palić :P.
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Liissu » 18 sie 2015, o 13:59

Pokrowce bym wziął po prostu z dbałości o ławki, wciągać będą ewentualną wilgoć w piwnicy czy na trasie, będą w kupie w osobnych workach, więc się nie pomieszają i nie pogubią na dużych wyjazdach.
To jest drugorzędne, ale wydaje mi się, że warto.
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez trollu » 18 sie 2015, o 14:01

A okej worki transportowe. Nie wiem dlaczego wyobraziłem sobie że chcesz ławki obić tkaniną.
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Liissu » 18 sie 2015, o 14:04

Dokładnie. W miarę dopasowane na tyle, żeby to był faktycznie pokrowiec na te konkretne ławki, a nie żeby wrzucać w nie od drugiej imprezy co popadnie :P
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Stilgar » 18 sie 2015, o 14:10

Mogę uszyć bez problemu, tylko bym musiał znać wymiary ławki po złożeniu :) i kasę na zakup materiałów (materiał i nici :))
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez trollu » 19 sie 2015, o 08:06

Mamy olchę! Znaczy mamy mieć :). W przyszłym tygodniu do nas przyjedzie i robimy. Materiał powinien wyjść 50 złotych (biorę z zapasem na 5 ławek).
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Liissu » 19 sie 2015, o 08:24

No i jedwabiście. W końcu PRSZK będzie mógł bez krępacji dołączać się do innych obozów.
Swoją drogą, jak już nam wyjdzie z ławkami, to może zrobię, a bardziej przerobię, projekt stołu na ten samej konstrukcji co ławka?
Na 6 ławek, przydałby się ze dwa jeszcze.
Liissu
Nasz Pludrak

Postprzez Rychu » 19 sie 2015, o 09:03

A ja mam jeszcze jedną propozycję. Może zrobimy remanent piwnicy Gruzina? Pozwoli nam to sprawdzić co w jakim stanie jest (hetman ma chyba 2 odciągi urwane, śledzie to tragedia) i ewentualne naprawy/uzupełnienie braków. W razie czego jestem chętny do pomocy.
"Co to jest włócznia? Włócznia to broń wielmożów. Kij który ma biedaka na obu końcach."
Rychu
LARPowicz

Postprzez trollu » 19 sie 2015, o 09:04

Stoły mamy dwa, są przyzwoite i na dziś bym ich nie robił (choć przerobić projekt i mieć w gotowości dobra rzecz- zrób model z kartonu czy będzie stabilny :) ).
Poza ławkami poszedłbym w inne elementy drewniane tj.
- stelaż do wiaty (proszę o projekt to od razu się zrobi)
- lekką drewnianą skrzynię - na prochy (jak będą), szpeje i szkło. - nie musi mieć zawiasów wystarczy pokrywka "na wcisk"
- stelaż na piki - wiem że to rzecz kontrowersyjna, ale wygoda i wygląd zdaje się być przeważającym argumentem.
- drewniany kozioł kuchenny.
- Stilgar coś o hiszpańskich kozłach mówił
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez trollu » 19 sie 2015, o 09:06

Rychu napisał(a):A ja mam jeszcze jedną propozycję. Może zrobimy remanent piwnicy Gruzina? Pozwoli nam to sprawdzić co w jakim stanie jest (hetman ma chyba 2 odciągi urwane, śledzie to tragedia) i ewentualne naprawy/uzupełnienie braków. W razie czego jestem chętny do pomocy.

Świetny pomysł.
Może śledzie kute i nowe sznurki załatwić od Rokity? Nie powinno to kosztować fortuny, tylko musiałbym wiedzieć ile trzeba.
Od razu powiem, że mam u siebie jeden stół poruszakowy i 6 tyczek. Zobaczę czy czegoś więcej nie ma.
trollu
Pan Rotmistrz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rekonstrukcja Historyczna