Szlachetna Paczka 2017

Rzeczy nie związane z pozostałymi działami.

Re: Szlachetna Paczka 2017

Postprzez Cefali » 4 gru 2017, o 11:24

Dziękuję za Waszą pomoc. :)
Cefali
Wiśnicki Rociarz

Postprzez Linq » 4 gru 2017, o 19:26

Można jeszcze "dolać"? Dopiero dzisiaj dostałem wypłatę.
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez gen. Włodek » 5 gru 2017, o 12:32

Pozwolę sobie odpisać za Szymona :P
Myślę, że można, bo paczka musi być gotowa w niedzielę 10 grudnia, także do tego czasu zawsze jak coś jeszcze "doleci" to się przyda :)
gen. Włodek
Dyskutant

Postprzez Cefali » 5 gru 2017, o 23:15

Oczywiście jeżeli chcesz, akcja trwa. Najpóźniej w niedzielę paczka trafi do rodziny. Dziękuję.

Paczka trafiła, dziś jeszcze jedna rzecz do załatwienia i pozwolę sobie wstawić podsumowanie poniżej w nowym poście. :arrow:
Cefali
Wiśnicki Rociarz

Postprzez Cefali » 12 gru 2017, o 16:47

Pierwszy raz wziąłem udział w Szlachetnej Paczce jako osoba, która musi znaleźć fundusze, poskładać zawartość paczki, zapakować i zawieźć gdzie trzeba. Jeszcze cztery lata temu nie wiedziałem za bardzo co to jest, a później dosypywałem jakieś datki dla różnych grup, które się zajmowały przygotowaniem takich podarunków.

W tym roku moja Kasia powiedziała, że może my spróbujemy coś takiego zorganizować. Wybraliśmy rodzinę, która radziła sobie przeciętnie na tym świecie, ale nadeszła choroba i wszystko zaczynało się sypać. Sąsiedzi jednak nie dali tym ludziom zginąć i pomagali jak się da, a także dali znać, że mogła by ich objąć taka akcja.

Ale coś się za bardzo rozpisuję. Zatem do sedna.

Dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki z nami. Dzięki hojności przeróżnych darczyńców udało nam się zebrać sporą sumkę. Zakupiliśmy jedzenia, środków czystości, dodatków do ubioru zimowego dla dużych i małych; plecak dla ucznia; jakąś piekielną maszynę do szponów dla początkującej ... w sumie to nie wiem ... kosmetyczki? I kilka drobiazgów do łazienki, a także prawie na zakończenie, kiedy już nie wiedzieli jak się wygrzebać spod pudeł, dołożyliśmy ten wymarzony rower. W akcji wzięło udział 15 osób, ale jeszcze przed końcem okazało się, że kilka dodatkowych osób chciało nas wspomóc i zebrało trochę grosza z dna kieszeni. Tych osób było około 700 więc zakupiliśmy dodatkowo tonę węgla i wysłaliśmy do rodziny. Niech będzie im cieplej tej zimy.

Stało się więc jak marzeniach, jak w amerykańskim filmie familijnym, albo po prostu po naszemu, czyli po prostu z polską fantazją.

Pozdrawiamy Kasia i Szymon
Cefali
Wiśnicki Rociarz

Postprzez Linq » 13 gru 2017, o 20:20

Z tym amerykańskim kinem familijnym to mi się od razu skojarzyli Family Guy i American Dad. Mam nadzieję, że wyszło lepiej :D
A vary miala karlove!
Linq
Rozciągnięty Łucznik

Postprzez Cefali » 13 gru 2017, o 21:17

Hue hue hue było znacznie lepiej. :)
Cefali
Wiśnicki Rociarz

Postprzez gen. Włodek » 13 gru 2017, o 23:27

O matko, ależ cudownie!! Jesteście wspaniali!
Świetny pomysł z węglem!

Aż się wzruszyłam babskim zwyczajem :D
gen. Włodek
Dyskutant

Postprzez Stilgar » 14 gru 2017, o 19:56

Gratuluje wielkiego serca! I wybaczcie, że nie wziąłem udziału, ale wypłaty nie było (ba, nadal mam opóźnienie :/).

Jesteście niesamowici! Mam nadzieję, że za rok akcja się powtórzy. I wtedy pomogę z radością :)
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Off-topic