Wigilia

Rzeczy nie związane z pozostałymi działami.

Wigilia

Postprzez Gruzin » 20 lis 2014, o 12:51

Czy w tym roku organizujemy wigilię stowarzyszenia ?
Jest nas dużo i zastanawiam się czy ktoś w ogóle ma takie zdolności logistyczne
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Re: Wigilia

Postprzez Stilgar » 20 lis 2014, o 15:01

Moze po porstu ściepka i w jakiejs kanjpie zrobic, na gotowe? Moze Wincnet ma jakies wtyki gdzies, to by bylo za ludzki grosz np z jakims obiadkiem, a potem browarki, huehuehue :P
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Pabloo » 21 lis 2014, o 08:21

Eeeee w knajpie :/ Wiesz ile byś wydał w knajpie żeby stracić przytomność z przejedzenia?

Jak wiecie u nas nie da rady. Ale jakiś czas temu rozmawialiśmy z Wincentem i wyglądał na chętnego żeby zrobić to w jego domu w okolicach Sieprawia (to pomiędzy Krk a Myślenicami. Może gdybyśmy się zorganizowali i pomogli (np. każdy coś przygotował) to Wincent nadal byłby chętny? Ma ktoś do niego tel? Bo nie wiem czy często bywa na forum.
Pabloo
Psychologiczny Rociarz

Postprzez Stilgar » 21 lis 2014, o 10:37

Ja jestem jak najbardziej za, o ile WIncent wyrazi taką chęc :) a kto ma do niego kontakt? Gruz, Furman, Trollu?
"Czterdzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjadłem, w tym ctery śmierdzące i zyje. I dobze" Obrazek
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Cefali » 21 lis 2014, o 19:37

Może za rok zrobimy wigilie w Wiśniczu, a w tym roku jeżeli Wincent lub ktoś inny wyrazi zgodę to oczywiście dołączamy się z dwoma lub trzema gotowymi potrawami. Taki mamy pomysł. Pisłem :)
Cefali
Wiśnicki Rociarz

Postprzez trollu » 22 lis 2014, o 18:55

I my pomożemy. Ja do niego zadzwonię.
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Postprzez Stilgar » 25 lis 2014, o 15:54

Cóś wiadomo?
Stilgar
Chłopski Administrator

Postprzez Gruzin » 25 lis 2014, o 22:52

wiadomo wincent miał wejść i napisać na forum wszystko
Student biedak, ale pan. Ciągle żyje ponad stan :D
Gruzin
Gruziński Moderator

Postprzez Wincent » 28 lis 2014, o 13:55

Słuchajcie moi mili Panowie Bracia!
Muszę się wam przyznać, że sen z powiek spędza mi sprawa naszej wigiliyi! a poważnie, to bardzo chciałbym ją zrobić, tylko pojawiają się pewne komplikacje natury logistycznej:
19 i 20 grudnia mam wyjęte, w tym 20 jest zjazd rodzinny u mnie i wtedy mam już gości, a 19 organizuję wigilię dla grupy Gowina.
Więc główny problem to kwestia daty. Zatem trzeba by ją zrobić albo dużo wcześniej - 13 grudnia (symbolicznie:D), albo później - tylko wtedy są święta i w ogóle sylwestry. Sprawę ugaduje jeszcze z Asią, która teraz się do mnie wprowadziła i została Panią domu. Pozmienialiśmy sporo rzeczy i nie mam już takich możliwości noclegowych jak ostatnio - więc jest mniej miejsc. No i 4 dni kobiecina sprzątała ostatnio by doczyścić wszystko - i nie wiem czy przeżyje taką imprezę :) ale pracuje nad nią i na dniach ostatecznie potwierdzę.
I nie mam też niestety dużego stołu, ale to problem w zasadzie najmniejszy, który można obejść. Pytania mam zasadnicze:
1) Robimy wigilię dla samych członków Stowarzyszenia, czy zapraszamy też osoby towarzyszące?
2) Termin 13.12 lub 27.12?
3) Impreza koszer - obowiązują stroje!
4) Czy mamy jakieś samopały, żeby można było zrobić strzał?
5) Robimy przy okazji jakiś przemarsz po Sieprawiu, coby nas Pan Dziesiętnik mógł musztrować?
6) Co do potraw, to trzeba będzie ustalić menu wtedy, jak będzie wiadomo ile jest osób. Niemniej spodziewam się co najmniej 20, więc sądzę, że trzeba zrobić zrzutkę, w zależności na jak bardzo bogato ma być, odwiedzić Makro vel Tesco lub jakiś inny plac targowy i przygotować. Ryby pewnie wszyscy będą mieć w święta dość, więc ja mogę zaproponować bigos, barszcz lub żurek, sałatki, może upieczone udka z kurczaka? No i wiadomo, wędliny, kiełbasy, sos czosnkowy Wincenta. Wszystko zależy po ile się zrzucamy. Moje doświadczenia mówią mi: 20 zł bidnie, 30 zł ujdzie, 40 zł zacnie, 50 zł na bogato!
"Do grosza grosz to się napełni trzos"
Wincent
Człowiek od hajsu

Postprzez trollu » 28 lis 2014, o 18:12

Pan dziesiętnik da też głos. Ja jestem za 13 grudnia, bardzo będę potrzebował Waszego towarzystwa dla odstresowania :).
Gadaliśmy już z Wincentem, razem siądziemy do gotowania i obgotujemy ile będzie trzeba dla ilu trzeba, wstępne menu już jest.
Zrzutka po 30 złotych powinna wystarczyć aż nadto. Zakładając, że będzie 20 osób to daje nam 600 złotych, i jeżeli ograniczymy zakupy tylko do jedzenia, a każdy przyprowadzi bronka i przepitę to będzie zacnie. Szukamy jednego chętnego na pomoc kuchenną, najlepiej takiego ze skłonnością do schizofrenii, ponieważ będzie musiał wykonywać sprzeczne polecenia DWÓCH Mistrzów Kuchni :).
Mogę zabrać swojego pistolca na strzał, kto ma muszkiet niech też weźmie, Adrianie :).
Waham się odnośnie strojów, ale jak towarzystwo zadecyduje to będzie. Przemarsz proponuje dookoła Wincentowej jabłoni, nie zamierzam naruszać świętego prawa do świętego spokoju wojska na hibernie.
Rzekłem.
Paaanie Dziesiętnikuuuu....
trollu
Pan Rotmistrz

Następna strona

Powrót do Off-topic